Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Čistý dům
撮影/中尾俊之

Autor: Kugatsuno Kaze Design Office | Shuhei Iida
Spolupráce: Masami Chishiro
Adresa: Hirošima, Japonsko
Realizace: 2015 Užitná plocha: 102 m²
Zastavěná plocha: 63 m²

Chtěl jsem za pomoci hrubé textury vytvořit elegantní křivku. Inspirací pro výslednou křivku mi bylo půvabné gesto, když si žena upravuje šaty. Zároveň jsem chtěl vyjádřit životaplnou roli, kterou žena aktivně sehrává ve společnosti. Připouštím, že půvabné zaoblení ženského těla bylo velkou inspirací pro můj návrh.
Hrubá struktura naopak představuje mužskou nepoddajnost, ale současně jsem chtěl vyjádřit choulostivý osamělý pocit člověka ukrytého uvnitř. Jinými slovy je tento dům experimentem kontrastu hrubosti a dokonalé přesnosti. Má energie vychází z lásky k přírodě. Je pravdou, že se architekt při stavění nemůže vyvarovat ničení přírody. Upřimně proto hledám cesty, jak minimalizovat tyto škody.
Jsem si jistý, že pojem “recyklované překližkové panely“ není v oblasti architektury příliš populární. Zvolil jsem tyto překližkové panely k vytvoření bednění. Poprvé se překližka většinou využívá pro končenou povrchovou úpravu, lze jí využít ještě podruhé a ve většině případů je dále k neupotřebení. Z důvodu snížení dopadu na přírodu jsem se však rozhodl použít bednění ještě potřetí.
Dům, který je pohodlně usazen na zemi, má vyzařovat klid. Tvar by měl být jednoduchý. Obyvatelé se těší z výhledu z domu. Zároveň jsou chráněni před studeným větrem a horkem. Poklidně se probouzí z dobrého spánku za poslechu ptačího zpěvu. Vychutnávají si četbu a dobré nápoje. Cítí vůni stromů...
Architektura neumí sdělit vše. Jednoduše a tiše stojí v krajině. Postavil jsem malý dům. Upřímně doufám, že budu mít příležitost ukázat svoji tvorbu lidem z celého světa.
Kugatsuno Kaze Design Office
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 15.01.16
Návštěvnost: 26585 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
iný kraj ... Lamik 21.01.16 09:04
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.