Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Hirošimský klobouk
広島の小屋

Autor: Suppose Design Office | Makoto Tanijiri
Spolupráce: Ai Yoshida

Adresa: Hirošima, Japonsko
Realizace: 10.2014 Plocha pozemku: 490 m²

Jeden z problémů, kterým jsme se při navrhování domu museli zabývat, bylo, jako ho usadit do poklidné venkovské krajiny, aby dokázal reagovat s místními živočichy. Hlavním námětem se stal tenký přístřešek zakrývající přírodní val vybavený nábytkem a vytvářející místa, v jejichž stínu se mohou lidé a zvířata vzájemně setkávat.
Fasáda všech čtyř stran je vytvořená z transparentního plexiskla, což obyvatelům umožňuje bližší kontakt přírodou a současně zůstávat v teple domova vytvořeného z materiálů s vysokou tepelnou izolací. Uvnitř domu jsou prostory lehce rozděleny pomocí zakřivených sítí z tahokovu, o které se mohou obyvatelé opírat nebo si na něco zavěsit. Tyto průhledné zástěny byly určující pro následné uspořádání nábytku a přimění uživatelů k tomu, aby udržovali dům uklizený. Objekt využívá lehké materiály a organicky tvarované dělící prvky, aby se ještě více posílil vztah s okolním krajinou.
Půdorys je tvořen z více výškových úrovní s maximálním rozdílem 1000 mm, aby nebylo potřeba žádné zábradlí. V těchto zapouštěných platformách jsou ukryté odkládací prostory a technické zázemí, čímž vzniká velmi uklizené přízemí. Jednotlivá zařízení jsou částečně v podzemí, což obyvatelům umožňuje vyšší soukromí s výhledem na oblohu. V kuchyňské části zároveň rozdíl mezi přípravnou deskou splývá s podlahou v přízemí a umožňuje tak jelenovi pozorovat obyvatele při přípravě pokrmů.
Přetažení okrajů střechy o stejnou délku jako je výška transparentní fasády z plexiskla přináší lepší tepelné podmínky uvnitř domu a zároveň stíněný venkovní prostor umožňuje různé využití podle ročního nebo denního období a ještě lepší prolnutí s přírodou.
V historii se jednotlivé architektonické prvky jevily vždy jednoznačně, ale nyní díky technologickému pokroku jsou rozdíly mezi stěnou, oknem a sloupem stále více nejasné a dovolují vytvářet architekturu bez hranic.
Suppose Design Office
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 10.01.16
Návštěvnost: 21437 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.