Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům v Praze

Autor: VYŠEHRAD atelier | Martin Šafránek, Pavel Marek, Zdeněk Rychtařík, Jiří Smolík
Adresa: Praha, Česká republika
Projekt: 2011 Realizace: 2014
Užitná plocha: 202 m² Zastavěná plocha: 112 m²
Plocha pozemku: 398 m² Obestavěný prostor: 950 m³

Pozemek s původním rodinným domem se nachází v Praze, v pěší dostupnosti stanice metra. Výměra parcely je menší, nicméně poskytuje dostatečný komfort pro pětičlennou rodinu. Vzhledem k tomu, že nedošlo k plošnému rozšíření domu, zůstává u domu i pěkná relaxační zahrádka. Rozšíření pobytové plochy na pozemku byro docíleno dále využitím ploché střechy jako pobytové terasy. Rodinný dům vznikl přestavbou původního jednopodlažního rodinného domu s podkrovím. Byl vytvořen objekt ve tvaru hranolu s plochou střechou. Směrem do zahrady byla v patře hmota překonzolována a rozšířen tak prostor pro umístění 4 obytných místností. Působení konzoly bylo podpořeno zapuštěním uskočením zádveří v přízemí. Jednoduchá hmota pojednána v hladké světle šedé omítce je perforována velkorysými otvory s dřevohlínkovými antracitovými okny. Ta jsou záměrně umístěna do líce fasády, aby nenarušovala celistvost objemu a mohl na ně navázat cembonitový obklad ve stejném odstínu. Tímto obložením jsou vytvořeny výsledné kompozice jednotlivých fasád.
Dispozice domu je jednoduchá a přehledná. Ze zádveří se vstupuje do schodišťové haly. Z ní je přístupný sklad a technická místnost v suterénu, v přízemí pak hostinský pokoj, koupelna a hlavní obytný prostor. Ten je situován skrz celý dům a otevřen západním i východních směrem velkými posuvnými portály. V patře jsou z haly přístupné tři dětské pokoje, komora, koupelna a ložnice rodičů s vlastní koupelnou. Schodiště pokračuje až na střechu, kde je za zvýšenou atikou v celé ploše střechy vytvořena pobytová terasa doplněná zelení.
Projekt
Fotograf
Filip Šlapal
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 29.12.15
Návštěvnost: 26483 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.