Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Curtain Wall House

Autor: Shigeru Ban
Adresa: Tokio, Japonsko
Projekt: 1994 Realizace: 1995

Klient chtěl vytvořit moderní dům, který by byl maximálně otevřený do exteriéru, jak je tomu tradičně v japonských domech. Projekt je situován na pomyslném křížení Itabashi-ku a Tokia. Bloky dvou obytných pater jsou vloženy mezi převislou trojúhelníkovou desku střechy a palubu terasy, která vybíhá téměř až k okraji vozovky.
Na obývací pokoj, situovaný na druhém podlaží, navazují na východní a jižní straně rozměrné terasy. Na vnější fasádě mezi druhým a třetím podlažím jsou upoutány závěsy z plachtoviny. Odhrnování a zatahování této „zavěšené fasády" v japonském stylu ovlivňuje situaci v interiéru - výhled, osvětlení a klimatické podmínky. V zimě, kdy je potřeba tepelná izolace, mohou být vnější prosklené dveře a závěsy uzavřeny. Tato tenká membrána nahrazuje zástěny, dveře, žaluzie a přepážky tradičního japonského domu.

„Miesův Farnsworth House je první dům, který je totálně transparentní „vizuálně“. Ale ne „fyzicky“, protože většina skleněných stěn je fixní. Tradiční japonské domy jsou transparentní „vizuálně“, ale i „fyzicky“, protože vnější prostory jsou vždy začleněny do vnitřních. Za účelem interpretovat japonský životní styl do moderní architektury, dům je obklopený závěsovou stěnou (Curtain Wall).
Mies vymyslel místo zdí skleněné závěsy, já jsem nechal jen závěsy.“
Shigeru Ban
Autor: Ivana Boulaz, 15.09.07
Návštěvnost: 54399 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.