Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dostavba a přestavba Řeporyjská

Autor: Aulík Fišer architekti | Jakub Fišer, Lucie Chroustová
Adresa: Řeporyjská 17, Jinonice, Praha, Česká republika | mapa
Investor: mBlue real estate, s.r.o.
Projekt: 2012 Realizace: 2015

Návrh úprav a dostavby vychází ze záměru investora vybudovat v původně obytném domě (dvě bytové jednotky a podkroví) objektu sídlo firmy - personální agentury. To je vzhledem k postupné proměně území v lokalitu s administrativními objekty a službami přirozeným pokračováním nastoleného trendu a zároveň, vzhledem k existující dopravní zátěži území a plánovaným novým liniovým stavbám pražského vnitřního okruhu, je to proměna žádoucí, neboť území původní kvality pro individuální městské bydlení postupně ztratilo.
Protože ale přes výše uvedené považujeme za žádoucí stávající charakter místa zachovat, navrhli jsme namísto demolice stávajícího domu jeho přestavbu a dostavbu, která využije potenciál existující stavby a udrží původní měřítko staveb ve svém okolí.
Objekt je "očištěn" od dodatečných přístaveb, na jejich místě je navržena jednotná forma dostavby, členěná do tří hranolů, jejichž hmota vychází z nového vnitřního uspořádání dispozice v domě. Dostavba je orientována do zahrady a z uličního pohledu z Řeporyjské se v podstatě neuplatňuje. Je navržena jako soudobá architektura, adice je jasně výrazově oddělena od původního objektu. Důvodem je mj. i fakt, že stávající stavba je sama o sobě uzavřeným kompozičním celkem, který by formální spojení dostavovaných částí s její hmotou měřítkově a proporčně poškodilo. Půdorysné řešení přitom respektuje hrany obvodu stávajícího domu.
Fasády původního objektu mají navrženy s ohledem na změněné vnitřní uspořádání nové okenní otvory, uliční průčelí do Řeporyjské je znovu komponováno se zvýrazněním vchodu a doplněno větším vikýřem ve stávající stanové střeše. Tato forma objektu propůjčuje dostatečnou a přiměřenou míru individualizace, potřebnou pro nově uvažovaný účel využití stavby.
Dispoziční řešení je navrženo s ohledem na plánované využití jako zcela nové, při respektování prostorové a konstrukční struktury domu. Individuálně  - "na míru" je jako nedílná součást úlohy řešen rovněž interiér.

Literatura
100 Kč

Projekt
Fotograf
AI photography
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 28.10.15
Návštěvnost: 33120 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
modré štěstí Dagmar Kovalčíková 29.10.15 03:30
šmoulí blanch 29.10.15 11:32
MVRDV Peter Koman 29.10.15 22:22
Barvy nebarvy, Ivoš 30.10.15 10:45
MVDRV PetrVel 30.10.15 16:37
Investor je mBlue Milan Mahovský 10.11.15 10:07
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.