Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům v Braníku

Autor: Architektura s.r.o. | David Kraus
Spolupráce: Valérie Polakovičová
Adresa: Braník, Praha, Česká republika
Realizace: 2015

Urbanistický kontext: samostatně stojící honosné vily Braníku, vilová čtvrť, příkrý svah, výhledy na Hrad a Vyšehrad. Dům se skládá ze tří částí - jižní zahrady, hranolu obývacího prostoru s kuchyní, terasou + otevřeným atriem a věže, která obsahuje soukromou část ložnic. Umisťujeme a tvarujeme dům tak, aby byl otevřen do jižní zahrady, k silnici se točil zády a uvnitř se propojoval venek s vnitřkem pomocí tří teras. V přízemí se první otvírá obytným prostorem do zahrady, v ložnicovém patře je přístup na střechu obytného prostoru a třetí - nejvyšší úroveň - představuje vyhlídkovou terasu věže. Z ní je vidět celá Praha. Obytná část, která je umístěna přímo na severní hranici pozemku, se tváří jako zeď, slunnou zadní zahradu odděluje od hlavní komunikace. Východní věž ložnic tvoří pevný a vysoký roh ulic a dotváří je dle našeho zmíněného urbanistického kontextu. Toto uspořádání prostor a provozů též způsobuje, že objekt je z každého pohledu jiným domem.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 01.10.15
Návštěvnost: 28992 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.