Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Prázdninový dům v Sarzeau

Autor: Atelier Raum architectes
Adresa: Sarzeau, Francie | mapa
Realizace: 2013 Užitná plocha: 69 m²

Prázdninový dům od francouzského ateliéru Raum se nachází na poloostrově Rhuys na severovýchodu Bretaně. Svažitý pozemek s výhledem na moře leží na okraji řídce zastavěné obytné čtvrti ukončené zalesněným kopcem. Okrajový pozemek sice disponuje dostatkem soukromí, ale severní svah postrádá dostatek slunečních paprsků. Domu na konci slepé cesty brání ve výhledu na moře všechny domy v přední části, a tak výsledná hmota graduje nad střechy okolních domů. Nosná konstrukce je ze dřeva stejně jako vnější obložení z černě natřených svislých latí. Velkými otvory ve fasádě do interiéru proniká dostatek světla. Dispoziční zvláštností je patio v jižní části domu, které je částečně zahloubeno do svahu a slouží k rozšíření obytné části. Hmota domu pak směrem z kopce graduje nad střechy okolních domů až je z ložnice na konci dokonalý výhled velkým oknem na moře.
Autor: Petr Šmídek, 08.08.14
Návštěvnost: 18282 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.