Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Víkendový dům ve Lhovicích

Autor: ML Designers. cz | Luboš Chudoba, Marta Lukešová
Adresa: Lhovice, Švihov, Česká republika
Investor: Marta Lukešová a Luboš Chudoba
Realizace: 2015 Zastavěná plocha: 150 m²
Plocha pozemku: 6500 m²

snímek Robert Žákovič
Brána Šumavy —
Dům jsme postavili za účelem víkendového bydlení – weekend house; jsme architekti a takto jsme chtěli také navést klienty na možnost stavby v harmonii s přírodou. Dům stojí na pozemku o velikosti 6500 m² s přilehlým sadem s dokonalým panoramatickým výhledem na bránu šumavských hor. Tato západní část Čech je posetá kulturními památkami – v blízkosti se nachází hrad Švihov…
Dům je také 1. prototypem nového developerského projektu našeho ateliéru – domy v principu „zlatého řezu“ – Golden section houses. Jde o dosažení harmonie pomocí ideální proporce jednotlivých ploch stavby. Tento princip používali již staří Egypťané při stavbě pyramid, které nás dodnes fascinují. Příroda žije v harmonii. Také člověk může žít v harmonii, pokud zachová tento ideální poměr hmot.
Návrh domu je kompletní prácí našeho studia za spolupráce designerky Marty Lukešové a architekta Luboše Chudoby.
Dům je složen z užitného trojtraktí. První trakt zahrnuje dílnu pro zahradní techniku + spa (sauna a mobilní sprcha), prostřední – největší trakt s dispozicí 4 + kk je obytný (76 m² 1NP + 45 m² 2NP – obsahuje společenskou místnost s otevřeným stropem výšky 6,5 m až do krovu působící velkoryse a vzdušně, kuchyň, zádveří, koupelnu pro hosty a pokoj pro hosty; ve 2. patře se nachází otevřená galerie + dětský pokoj a ložnice + 2. lázeň. Třetí trakt na východní části pozemku slouží jako velká obytná zastřešená terasa, v zimě vyhřívaná infra lampami.

Konstrukční řešení — Jedná se o kombinaci zděné stavby a dřevostavby v kategorii nízkoenergeticky náročného domu – obvodové sloupy jsou vyzděné (viz. foto), do nich je na základové desce vožena krychle dřevostavby s konstrukčním systémem 2 by 4. Zdroj tepla představuje pouze elektro + litinové krbové těleso, které slouží jako akumulační bod. Velké solární zisky zajišťuje prosklená jižní fasáda – bez topení tak v zimě při slunečných dnech dosahujeme až 16 stupňů C.
Snažili jsme se zaměstnat místní firmy – dřevěná okna vyráběl Hadrava Stachy. Zahradu nám pomohla zpracovat do trvale zelené podoby paní Jelínková z Klatov.

Krédo – propojení interiéru s exteriérem

Interiér — Je naladěn do příjemné čisté, klidné atmosféry s maximálním vyniknutím okolní přírody – výraznými průhledy z oken a maximálním propojením možného pobývání i v chladnějších dnech v exteriéru – je pravidlem, že snídaně, obědy i večeře se odehrávají venku na východní terase, která je přímo propojená s interiérem a pro tepelný komfort osazená infra lampou.
Interiér je vybaven přírodními materiály – podlaha ve světlém tónu přírodního vápence v létě příjemně chladí a v zimě akumuluje teplo. Lokálně jsou použity přírodní koberce typu sisal a kůže. Nábytkové komponenty dodával náš truhlář Chladil interiéry Svitavy dle návrhů našeho studia – vše je vyrobeno z evropského ořechu v oleji, pouze dveřní výplně jsou provedeny v bílém laku, aby na sebe příliš neupozorňovaly. Sedací nábytek je kombinace futonu a sedacích vaků pushbag, které se dají zároveň použít také v exteriéru – podle toho kde chce rodina právě trávit více času.
Soukromá část ve 2. patře je pro umocnění pocitu pohodlí řešena kompletně s koberci v zelené barvě – odkazujícími opět k volnému pokračování přírody. Interiér byl v podstatě navržen tak, aby uspokojil všech pět smyslů...
Projekt
Fotografie
Robert Žákovič
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 10.09.16
Návštěvnost: 35697 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Konečně něco opravdu origináního a hezkého Ivo Vermousek 17.09.15 07:01
Radost :-) Tomáš Holub 17.09.15 09:05
Velmi povedené a prijemne Cab lik 17.09.15 09:39
Moc hezké a konečně originalita Ing.Dalibor Večerka 17.09.15 18:23
Dobrá práce architektů Benešová 25.09.15 16:44
Bohužel PetrVel 28.09.15 23:44
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.