Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům s ateliérem

Autor: PLANNER | Jan Vlček
Konzultace: Milan Stehlík, Alena Stehlíková
Adresa: Žeravice, Přerov, Česká republika | mapa
Projekt: 2006-07 Realizace: 2007-09

Dům pro umělce, který ke své práci intenzivně využívá exteriér i interiér domu a je milovníkem tepla a slunce. Prosklené plochy a barevnost fasády z vlnitého plechu odráží charakter jeho obyvatel.
Umístění rodinného domu je dáno tvarem pozemku a jeho orientací ke světovým stranám. Dům reaguje na stávající komunikaci na jižní - přístupové straně parcely. Na hranici stavební čáry pozemku je navržena dílna a kryté parkovací stání. Tímto dům získává cennou klidovou zónu jež je zároveň využívána jako pracovní (i výstavní) prostor sochaře. Vlastní RD vyrůstá na nejvzdálenější hranici zastavění sousední parcely, což umožňuje orientaci západní prosklené fasády do sadových částí okolních pozemků. Dům využívá mírné svažitosti pozemku a zvedá se směrem k exponovanému výhledu na horizont lesa. Tomu odpovídá gradující uspořádání místností, jež se promítá i na fasádě. Objekt RD vychází z velmi jednoduché kompoziční hmoty, ze které vystupuje pouze prosklený hranol atelieru. V místě vysunutí atelieru se zvedá jinak rovná střecha a vytváří prostor půdního pokoje. Terasa lemující západní stranu objektu a  vypínající se na severní straně napomáhá vzájemnému propojení obytných ploch interiérů s pobytovými plochami exteriérů.
Dům je z větší části vyzděný, zateplený minerální vatou s odvětrávanou fasádou i střechou.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 14.08.15
Návštěvnost: 24753 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.