Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům St. Kilda

Autor: Clare Cousins
Spolupráce: Tara Ward, Michael McManus
Adresa: Melbourne, Austrálie
Realizace: 2013 Užitná plocha: 263 m²

Přízemní přístavba rodinného domu na jihovýchodním pobřeží v melbournské čtvrti St. Kilda pochází od místní architektky Clare Cousins. K viktoriánskému domu byla na zadním dvorku přistavěna dvě nová křídla z režného zdiva, která se materiálovou volbou i prostorovou skladbou vnitřních místnosti snaží odkazovat k původní historické stavbě. Zatímco v severním křídle jsou umístěny ložnice s hygienickým zázemím, tak jižní  křídlo obsahuje kuchyni a obývací pokoj. Dlážděný prostor mezi oběma křídly slouží jako polootevřená jídelna, odkud je přímý vstup na venkovní dvůr. Historický objekt upíral pozornost na dvojitou čelní fasádu a zadní dvůr byl vnímán jako hospodářské zázemí plné pozdějších dostaveb ze sedmdesátých let, které musely novému návrhu ustoupit, aby se otevřel přístup do dvorní částí a mohl se plně využít potenciál zadní zahrady pro zpříjemnění rodinného života. Nová přístavba vytváří intenzivnější vztah domu s okolím. Jednotlivé výšky místností a orientování otvorů ve fasádě napomáhá k přirozenému provětrávání objektu bez potřeby nákladné klimatizace. Velké posuvné stěny umožňují variabilitu místností, které lze vzájemně propojovat, ale také v případě potřeby poskytovat dostatek soukromí.  
Dešťová voda je sbírána ze střech do rezervoárů využívaných ke splachování na toaletách a zalévání zahrady.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 08.08.13
Návštěvnost: 19638 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.