Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Študovna Hutisko

Autor: Karel Janča
Adresa: Hutisko, Hutisko - Solanec, Česká republika
Realizace: 2014

Investorovi - milovníkovi uměleckých děl, knih, žen, kultury a svobody začal být prostor stávajícího rodinného domu malý, tak nějak mu byl těsný, svazoval jej. Zadání tedy znělo - nahradit stávající málo využívanou, stíněnou, k místní komunikaci orientovanou západní  terasu vnitřním prostorem v návaznosti na stávající pobytovou zónu a vytvořit novou lépe orientovanou venkovní pobytovou plochu. 
Limitujícími prvky bylo stávající venkovní krbové těleso, výška okapové hrany stávající stavby, niveleta terénu v návaznosti na podlahu obytných prostor, stísněná plocha pro možnou přístavbu, řešení požární ochrany.  Krb, který nás neustále limitoval, byl ve fázi hrubé stavby pro své technické vlastnosti nevhodné pro upgrade odstraněn.
Přístavba je pojata jako difusně otevřená jednopodlažní dřevostavba s rámovou konstrukcí (sloupky 140/60 mm) na železobetonové monolitické desce, s plochým zastřešením a větranou fasádou z latí sibiřského modřínu. Za zmínku stojí požití velkoformátové dlažby 3 x 1 m.
Stávající dům se tak rozrostl o nový bohatě nasvětlený objem s dominantním panoramatickým výhledem do stávající zahrady, či vnitřního atria. Investor získal nejen nový obytný prostor, ale i pracovnu, soukromou galerii, knihovnu, hudební místnost, študovnu a dvě terasy.
Pomocí posuvných zástěn je možno venkovní pobytové plochy otevírat či odstínit od okolí případně od slunce.
Vertikální propojení mezi terasou a zahradou zprostředkovává pobytové schodiště, kde je zároveň možné posedět s přáteli, poležet s hvězdami, s knihou, či jinak relaxovat.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 10.08.15
Návštěvnost: 27909 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.