Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Nízkoenergetický dům Vítek

Autor: ASGK Design, s.r.o. | Vítek Donát
Adresa: Česká republika
Investor: soukromá osoba
Projekt: 2011 Realizace: 2014

Novostavba rodinného domu se nachází na konci slepé ulice v okrajové části menší obce ve Východních Čechách. Dvoupodlažní objekt zachovává požadavek dané lokality na sedlovou střechu, přesto má moderní, jednoduchý a kompaktní tvar. Tmavá barva dřevěného opláštění je dána povrchovou úpravou palubek opálením, které zvyšuje jejich odolnost nejen vůči povětrnosti, ale i z hlediska požárního. V kontrastu k palubkové fasádě jsou pak navržena okna a plné panely z Cetris desek mezi nimi v barvě slonové kosti. Jednotlivé detaily stavby, jako je střecha bez přesahů či skryté okapové žlaby celkový minimalistický výraz dále podtrhují. Objekt je půdorysně členěn do tří příčných traktů. V přízemí je v prostřední z nich situován vstupní prostor se šatnou, který navazuje na schodišťovou chodbu. Ta je na jedné straně propojena s obytným prostorem s kuchyňským koutem a jídelnou, na druhé straně pak navazuje na ložnici a koupelnu. V patře je schodišťová chodba otevřená do prostoru pracovny s knihovnou. Vedle knihovny je umístěna prostorná koupelna, v části nad obytným prostorem jsou situovány dva dětské pokoje. Dům je založen na základových pasech s provětrávanou mezerou pod podlahou. Konstrukčně je novostavba řešena jako dřevostavba ve sloupkovém systému z KVH nosných profilů s vloženou izolací z minerální vaty a difuzně otevřenou skladbou. Okna jsou dřevěná s izolačním trojsklem a v maximální míře ponechána s pevným zasklením. Objekt je navržen v nízkoenergetickém standardu.

Zdroj: ASGK Design
Vložil: Tisková zpráva, 27.07.15
Návštěvnost: 32725 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
žímsy vok 30.07.15 11:47
odpověď římsy Gabriela Kaprálová 03.08.15 11:44
Pro pana Vokurku Tomáš Pavlas 04.08.15 00:52
...formy, reformy, deformy... Zdeněk Skála 04.08.15 11:02
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.