Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům v Staré Boleslavi – Káraném

Autor: Master Design s.r.o.
Adresa: Káraný, Česká republika
Náklady: 5 000 000 CZK Realizace: 2014
Zastavěná plocha: 194 m²

Parcela pro dům se nachází v okrajové a málo zastavěné části obce a má tvar zalomeného obdélníku. Ze severozápadu je parcela lemována borovicovým lesem, čímž vytváří krásné prostředí lesa a klidu.
Dům samotný je navržen tak, že do jisté míry kopíruje tvar parcely a je přisazen ke straně, která přiléhá k sousedům a komunikaci. Díky tomu se do maximální míry otevřela zahrada, která má díky vlastnímu zalomení domu i částečné krytí - tvoří polouzavřený prostor.
Hmotově je dům dělen na dvě křídla. Hlavní křídlo s pultovou střechou ukrývá denní část a je mírně dominantní. Pultová střecha se zde propisuje i do interiéru a v obývacím pokoji tak světlá výška postupně stoupá a expanduje do zahrady až do výšky přes 3 m. Denní zóna s obývacím pokojem a kuchyní je orientována k lesu a do zahrady a zároveň umožňuje průhled k příjezdu.
Druhé křídlo je tvořeno dětskými pokoji a ložnicí, koupelnou a technickou místností. Dětské pokoje mají kvůli proslunění orientaci na jihozápad. Tato část domu je zastřešena plochou střechou.
Dům je z velké části obložen cedrovým dřevěným obkladem, což harmonicky koresponduje s navazujícím lesem. Obklad není nijak ošetřen a bude se tak v čase proměňovat a šednout a bude uživatele domu bavit svým vývojem, což bylo i klientovým přáním.
Fasády jsou provedeny velice jednoduše, pouze v prostoru chodby a zadní části obývacího pokoje a kuchyně je monotónnost domu narušena několika nahodilými okny, které tyto fasády rozehrávají a dodávají i interiéru na originalitě.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 15.07.15
Návštěvnost: 31046 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.