Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Konverze interieru továrního prostoru na zázemí firmy SIO2

Autor: muon | Jiří Zhoř
Adresa: Lazaretní 1/7, areál Zbrojovky, Zábrdovice, Brno, Česká republika | mapa
Investor: Pavel Hruban
Projekt: 2012-13 Realizace: 2012-14
Zastavěná plocha: 580 m² Obestavěný prostor: 1640 m³


Zadání - návrh a realizace interiéru zákaznického centra firmy SIO2 - galerie / showroom, vstupní schodiště-most, parkovací plocha, privátní zázemí firmy, byt, kuchyň, koupelna, jednací prostor, bar, logistické zázemí, kanceláře technického zázemí, kancelář majitele firmy

Architektura -
Realizace vstupního schodiště s přemostěním a řešení celkových prostor interiéru navazuje na industriální architekturu stávajícího objektu areálu. Přejímá ve svém měřítku a principu konstrukční a technické prvky daného prostředí, charakteristické detaily řemeslného a montážního provedení.
Dispoziční a prostorové členění je určeno nastaveným měřítkem realizovaných solitérů, které svým rozmístěním přináší do prostoru novou funkci.
Materiálové a konstrukční řešení využívá zejména recyklovaných-hotových konstrukčních a deskových prvků ve formě ocelových nosníků a panelových dílců, masiv dřevěných obkladů, které doplňují navrhované ocelové konstrukce v daném tématu.
Výrazným rysem celkového řešení je použití plošného skla jako základní stavební a materiálové varianty v jednotlivých provozech prostoru.

Konstrukce a technologie -     
Stávající konstrukce objektu zasahuje svým založením do počátku minulého století. Je převážně tvořena železobetonovým skeletem, s omítanou-cihlovou fasádní výplní zdiva, železobetonovými průvlakovými stropy, beton deskami a nosnými ocelovými sestavami-jeřábové dráhy aj.
Úprava interiéru tyto původní hmoty prostoru otevírá, čistí a výrazově zesiluje. Pro povrchové úpravy jsou použité - hrubé brusné - nátěrové systémy a epoxidové podlažní struktury.
Plošné vytápění prostor a ohřev TUV je zajištěno tepelným čerpadlem, distribucí tepla do recyklovaných topných těles, doplněných přímým zdrojem lokálního vytápění z instalovaných peletkových kamen.

Literatura

Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 22.06.15
Návštěvnost: 27404 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.