Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Přestavba interiéru rodinného domu Na Lhotách

Autor: Peter Požár
Adresa: Na Lhotách, Kunratice, Praha, Česká republika
Realizace: 2013

Dům respektive půl dvojdomu, je součásti obytného souboru „Na Lhotách“ navrženého kanceláří ADR v letech 2006-08.
Pro mladý pár, jemuž přestalo vyhovovat bydlení na předměstí Prahy, přišel koncept nízkých řadových a rodinných domů, navíc v blízkosti metra a veškeré občanské vybavenosti, ideální. Zadáním bylo  vyřešit interiér domu tak, aby odpovídal jejich novým požadavkům, pro život v malém domě ve městě.
Klientům se líbí funkcionalistický design a architektura, jsou příznivci klasického i moderního umění.
Ještě před zahájením spolupráce s architektem se majitelé rozhodli zrušit garáž, pro parkování jim stačí místo na vlastním pozemku před domem. Získaný prostor rozdělili na kuchyň, šatnu a sklad, přízemí má tak už pouze obytnou funkci i patřičné hygienické zázemí.
Nosnou myšlenkou interiéru se stal funkcionalistický design, inspirace materiály a tvaroslovím je jasná ve vstupní chodbě .Použil jsem travertinový obklad, křeslo Barcelona v černé kůži od Miese van der Roheho navrhl jsem  zrcadlo v chromovaném trubkovém rámu, konzolový stolek.
Z chodby se do hlavního obytného prostoru prochází kolem knihovny fungující zároveň i jako příčka oddělující jídelní část od vstupní. Vysoká knihovna má různě vysoké police, podepřené skleněnými podpěrami, aby se zdůraznily horizontální linie.
V obývacím prostoru je na čelní stěně travertinový obklad, zařízený je minimem nábytku. Pohovkami z bývalého domova, novými horizontálními skříňkami, konferenční stolek z ohýbaných trubek. Prostoru dominuje velký obraz od současného mladého malíře.
V kuchyni je vestavěné všechny standardní. Centrálně jsem umístili varný ostrůvek, který přechází do jídelního stolu. Pro nedostatkem úložných ploch, jsem vytvořili i mělkou skříňku na sklenky a šálky u vnitřní zdi. Takto jsem také ukrzl nešikovně umístěný rozvaděč elektřiny.
Ve varném ostrůvku jsou zásuvky s plnovýsuvy i zabudovaná vinotéka. Varná deska z bílého skla opticky splývá s bílou deskou z odolného corralitu, z něhož byla vyrobena i deska jak kuchyňského ostrůvku, tak také jídelního stolu. Dvířka kuchyňské linky byla vyrobena z lesklého bílého vysokotlakého laminátu. Samonosné trubkové jídelní židle se sedáky v dubové dýze jsou od bystřické firmy Kovonax. Právě ta dodala i na míru navržené ostatní chromované trubkové konstrukce použité v interiéru.
V pracovně je trubkový nábytek, židle s područkami, repliku slavného typu K10 v tradiční modré funkcionalistické barvě (Kovonax) , atypický psací stůl s malou zásuvkou. Komoda s corianovými úchytkami je od firmy Amos design, stolní lampa Artemide Tolomeo.
V ložnici jsou vestavěné skříně jsou proto na celou délku obou kratších zdí, uprostřed pak postel. Její záda tvoří také vestavěná skříň, která tak vizuálně rozděluje prostor na ložnici a šatnu. Niky po stranách nahrazují noční stolky, nad postelí je pak další nika s LED osvětlením pro umístění obrazu. V zádech postele jsou zabudovaná i výklopná malá svítidla. Proti lůžku je za výklopnými dvířky ukrytá televize. Celá ložnice je ve světle šedé barvě,
Ve skříni v ložnici je za dvířka skrytá malá televize.
Peter Požár


Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 21.06.17
Návštěvnost: 25392 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.