Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům na pobřežní silnici

Autor: John A. O'Reilly
Adresa: Coast Road, Ballyvaughan, Irsko | mapa
Realizace: 2008

V malé vesnici Ballyvaughan v hrabství Clare, pár kroků od moře, stojí malý nenápadný domek, který nijak nevybočuje z tradiční architektury v této oblasti. Malá zděná jednopodlažní budova ale zakrývá novostavbu, jež svou šedomodrou barvou splývá s povahou zdejšího počasí a kamenitých kopců v okolí. Novostavba překonává dva různé výškové rozdíly. Odstínění od silnice a umístění domu do zahrady vytváří poklidné prostředí pro život. Objem stavby definuje velice velkorysý vnitřní prostor, kde se střídají velkoformátová okna s masivními zdmi, do kterých je umístěna knihovna. Obývací pokoj, kuchyně a jídelna tento prostor funkčně naplňují a jsou dokonale prosvětlené i za špatného počasí. Ložnice, koupelna a vstup byly situovány do spodní části domu, kterou propojují se starší částí stavby, v níž jsou umístěny pokoje pro hosty.
Autor: Petr Šmídek, 20.04.13
Návštěvnost: 18789 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.