Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vila na Bílé hoře

Autor: Atelier Ondřej Císler | Ondřej Císler
Spolupráce: Tomáš Oth, Oldřich Sládek
Adresa: Zličínská, Břevnov, Praha, Česká republika | mapa
Projekt: 2011 Realizace: 2014
Užitná plocha: 509 m²

Vizualizace: siza.cz, Filip Rašek

Zahrada:
Mikoláš Vavřín

Profese:
Martin Kratěna, Marcel Vojanec, Michal Slavík, Milan Landsmann

Dodavatel:
Ing. Jaroslav Futera – TIPSŠestiúhelník naproti šestiúhelníku

Vila na pražské Bílé Hoře vznikala od roku 2010. Pozemek s nachází v klidné rezidenční čtvrti, na rozhraní koberce řadových domů ze 70. let 20. stol a prvorepublikové individuální vilové zástavby. Místo je určeno strhujícím výhledem na dominantu Obory Hvězda s Letohrádkem a dálkovými průhledy na severozápad do Divoké Šárky. Původní dům, který byl zcela nahrazen, přestavoval typickou „řeznickou vilu“ – byl velký svým objemem, ale dispozičně byl naprosto nevyužitelný a nerekonstruovatelný. Okolní městská struktura je nicméně poměrně ustálená, tzn. v okolí nehrozí vznik objemných budov, který by kvalitu dané nemovitosti snížily.
Novostavba nepřekračuje limity dané původní urbanistickou koncepcí místa, dodržuje uliční čáru, podlažnost, odstupy i povolenou míru zastavění pozemku. Jedná se o podsklepený rodinný dům se dvěma nadzemními podlažími a podkrovím. Hmota domu je kompaktní, což prospívá ekonomice využití, výstavby i energetické spotřeby. Návrh dispozice vily je určen třemi základními vstupy – 1. jedná s o pohodlnou moderní vilu pro jednu rodinu, s veškerým potřebným zázemím a velkou podlažní plochou. 2. design obytného parteru umožňuje propojení hlavního vnitřního obytného prostoru s komponovanou zahradou vybavenou bazénem. Terénní úpravy zahrady zajišťují vysokou míru soukromí a maximální využití výhledů na Oboru Hvězda. 3. dům je napojen na ulici a vybaven parkovacími stáními pro 4 automobily, s automatizovanou bránou a garážovými vraty.
V přízemí ze strany ulice je umístěn vstup, dvůr a vnitřní garáž pro tři automobily, ze které je možné vstoupit přes dvoje dveře do suterénu, obývacího pokoje v přízemí a na schodiště do vyšších pater domu. Obytný prostor je velký, otevřený do zahrady a zahrnuje kuchyňský ostrůvek s linkou. Dále je přízemí domu vybaveno toaletou a spíží. V patře se nachází tři menší a jedna velká ložnice, dvě koupelny, šatna, chodba se schodištěm a dvě terasy. V podkroví domu je umístěn malý penthouse – pracovna s koupelnou, wc a vstupem na venkovní terasu. Terasa je vždy pokryta dřevěnou palubou a zábradlí je subtilní tyčové s výplněmi z nerezových lankových sítí. V suterénu domu se nachází sklad, dílna, místnost technologií, herna, posilovna, prádelna a WC. Tyto místnosti jsou bohatě přisvětleny anglickými dvorky.
Dům je proveden jako energeticky velmi úsporný. Jeho architektura ale tento komfort zbytečně nezdůrazňuje. Obvodové stěny domu nevyužívají kontaktní zateplení, ale izolaci přímo integrovanou v struktuře keramických cihel. Skryté servisní technologie zajišťují veškeré potřeby prostředí interieru. Do stěn, stropů a podlah jsou integrovány prvky topení, řízeného větrání, klimatizace, stínění, osvětlení, úklidu i důkladného zabezpečení. Důraz je kladen na uživatelské pohodlí a jednoduchost ovládání. Architektonický jazyk domu vyjadřuje solidnost, pevné zakotvení a dynamický přístup k životu. Použité materiály jako beton, corten, nerez, dřevo, kámen, sklo a epoxidová omítka byly především vybrány na základě svojí trvanlivosti a estetické nadčasovosti. Okna jsou opatřena elektronicky ovládanými žaluziemi.
Součástí návrhu bylo i řešení interiéru.
Ondřej Císler

Literatura

Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 17.03.15
Návštěvnost: 38108 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
arx mh 17.03.15 20:45
... ondrejcisler 18.03.15 17:52
tenTvůj katalogovej domek mě uvádí do extáze david macháček 19.03.15 08:58
Preciznost Petra Peřinová 19.03.15 20:37
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.