Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dvojdům pro syna a dceru

Autor: Jindřich Kumpošt
Adresa: Preslova 4, 4a, Stránice, Brno, Česká republika | mapa
Realizace: 1928-33

Na začátku třicátých let se kvůli světové hospodářské krizi omezil počet architektonických zakázek a činnost mnohých projekčních kanceláří byla v této době v útlumu. Jindřich Kumpošt proto zredukoval svůj ateliér a přestěhoval ho do vlastního domu v Barvičově ulici č. 15 v Masarykově čtvrti. Na protilehlém konci pozemku v ulici Preslově vznikl ve stejné době podle jeho návrhu rodinný dvojdům určený pro jeho syna a dceru.
Jednopatrová stavba na jednoduchém obdélném půdorysu odráží zásady funkcionalistické architektury, která usilovala o racionální a promyšlené řešení vnitřních prostor a jejich co největší propojení s exteriérem. Dům je tvořen dvěma totožnými, zrcadlově obrácenými bytovými jednotkami, do nichž vedou samostatné vstupy umístěné v bočních průčelích. Směrem na jih do ulice jsou orientovány obytné prostory a terasy lemované železobetonovými rámy.
V domě ovšem Kumpoštovy děti nikdy nebydlely, protože stavba byla zřejmě kvůli finanční krizi hned po dokončení prodána.
Autor: Jan Kratochvíl, 04.01.14
Návštěvnost: 10715 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.