Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům ve svahu

Autor: ROSA – ARCHITEKT | Michal Rosa, Martina Rosová
Interiéry: Martina Rosová
Adresa: Trutnov, Česká republika
Projekt: 2012-13 Realizace: 2013-14


Prudký k jihu se svažující pozemek s přístupem v nejvyšším bodě a k tomu požadavek bezbariérového domu, kde budou mít všechny obytné místnosti přístup do zahrady a obytná část zahrady bude v rovině. Dostatek úložného prostoru pro sportovní vybavení a garážování dvou automobilů. To bylo zadání tohoto rodinného domu. K tomu regulace určující sklon střechy, směr hřebene a výšku okapu.
Řešením je dům se vstupem do druhého nadzemního podlaží. Kromě zádveří je ve vstupním podlaží šatna a garáž, která slouží i jako sklad sportovního vybavení, zahradního nábytku a nářadí. Pásové okno garáže, které navazuje na třístranné prosklení obývacího pokoje, má v budoucnu umožnit případné jiné využití tohoto prostoru.
Do obytného podlaží se sjíždí výtahem. O schodech jsme dlouze diskutovali, a došli jsme k závěru, že nechceme v domě prostor, který jeden z uživatelů domu nikdy nepoužije, nikdy tam nemůže vstoupit a nemůže ho ani uklidit. Výtah má pochopitelně záložní zdroj.
Obytné podlaží pracuje s výhledem na město, který pozemek nabízí. Obytný prostor je ukončen prosklennou stěnou, takže je prosvětlen od brzkého rána až do večera. Prosklená stěna je doplněna lavicí s úložnými prostory a krbem. Obě ložnice a koupelna mají přístup na zastřešenou terasu a od obytného prostoru jsou odděleny šatnou. V blízkosti obytného prostoru je umístěna toaleta a technická místnost.
Dům je vybaven řízeným větráním s rekuperací tepla a tepelným čerpadlem. Bazén byl v průběhu realizace nahrazen koupacím jezírkem. Altán není součástí návrhu.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 06.01.15
Návštěvnost: 35542 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.