Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Řadový dům v Landskrona

Autor: Elding Oscarson | Jonas Elding, Johan Oscarson
Adresa: Gamla Kyrkogatan 13, Landskrona, Švédsko | mapa
Náklady: 280 000 Euro Realizace: 2009
Užitná plocha: 125 m² Plocha pozemku: 75 m²

Landskrona je třicetitisícové město ležící na jihu Švédska. Strategicky významný přístav v úžině Øresund přitahoval pozornost již od středověku, kdy zde dánský král nechal vybudovat opevnění. V současnosti však daleko větší pozornost přitahuje minimalistický řadový, který sem do pětimetrové proluky v historické ulici Gamla Kyrkogatan navrhli stockholmští architekti Jonas Elding a Johan Oscarson. Nízká heterogenní zástavba umožnila vytvořit na pozemku o rozloze 75 m²  třípodlažní dům, který ze svého okolí vyčnívá nejen výškově nebo tvarem střechy, ale především po vizuální stránce. Čisté bílé linie jsou nejen výrazem soudobé tvorby, ale také dokladem sedmileté praxe jednoho z tvůrců v japonském ateliéru SANAA. Strohý kvádr se uvnitř chová daleko přívětivěji. Místnosti jsou koncipovány jako jeden velký prostor kontinuálně se vinoucí přes všechny tři poschodí. Jednotlivá podlaží jsou mezi sebou propojeny lávkami a jednoramennými schodišti. Do ulice je směřována obytná část s střešní terasou o celkové rozloze 125 m² a do zahrady je osazena druhá přízemní stavba obsahující pracovnu. Architekti se také pokusili udržel minimální náklady na stavbu, které činily 280.000 Euro.
Autor: Petr Šmídek, 21.12.14
Návštěvnost: 30767 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Kontrapunkt Silibrand 25.12.14 01:38
památkáři Jaromír Rybár 25.12.14 21:41
škoda že tam není ... hykal 28.12.14 19:25
Pekne Matej Farkaš 29.12.14 11:42
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.