Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům s ordinací

Autor: Martin Šaml
Adresa: Liberec, Česká republika
Realizace: 2012-13 Užitná plocha: 238 m²
Zastavěná plocha: 163 m² Obestavěný prostor: 1106 m³

Rodinný dům s ordinací praktického lékaře stojí na okraji smíšené zástavby na svažitém pozemku ohraničeném z jedné strany listnatým lesem. Prostorové řešení vychází z požadavku klienta oddělit provoz lékařské ordinace a vlastního bydlení.
Hmota domu je složena ze dvou jednoduchých navzájem propojených hranolů – horizontálního, položeného souběžně s ulicí a vertikálního umístěného v zahradě. Dům má dvě podlaží, horní na úrovni ulice a spodní částečně zapuštěné ve svahu.
Lékařská ordinace je umístěna v horním podlaží a orientována směrem do veřejného prostoru ulice. Obytná část je posunuta o podlaží níž, otočena na jihozápad a otevřena do soukromého prostoru zahrady. Oba provozy tak mohou fungovat samostatně a mají oddělené vstupy.
Dům je zastřešen pultovou střechou s mírným sklonem a dvěma střešními světlíky. Světlík trojúhelníkovitého tvaru je umístěn nad ordinaci a druhý kruhový osvětluje vstupní halu rodinného domu.
Horní část domu včetně objemu v zahradě je pokryta dřevěným obkladem s neupraveným povrchem. Spodní podlaží je provedeno v bílé omítce. Podél ulice je vytvořena otevřená zpevněná plocha pro stání dvou automobilů pacientů.
Martin Šaml, 11.2014
Projekt
Fotografie
Aleš Jungmann
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 22.12.14
Návštěvnost: 31602 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.