Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vila Atrium

Autor: Fandament Architects
Adresa: Česká republika
Realizace: 2010-14 Užitná plocha: 260 m²
Zastavěná plocha: 380 m² Obestavěný prostor: 1250 m³

Pozemek se nachází v Moravskoslezském kraji, v lokalitě určené pro individuální výstavbu. Místo stavby je dobře přístupné pro dopravní i technickou infrastrukturu. Pozemek o rozměru cca 40 x 25 metrů je orientován ve směru východ-západ.

Základním měřítkem návrhu byly požadavky investora na zajištění maximálního soukromí vnitřního a rovněž i venkovního prostoru. Koncept vychází z nízkého tubusu otevřeného ve směru spádu pozemku. Objekt je pohledově hmotově jednoduchý. Do obdélníkové hmoty je vyřezán objem atria, jako jasné spojení domu s přírodou.
Interiér je funkčně rozdělen do čtyř částí, pro které jsou zvoleny čtyři odlišné materiály. Materiálové dělení reflektuje pocity a nálady jednotlivých funkčních náplní prostorů. Materiály se propisují z exteriéru do interiéru a naopak. V obývacím pokoji a jídelně je navržen systém posuvných oken, který elegantně doplní transparentnost interiéru s exteriérem.
Barva žlutých laminátových desek, viditelných z ulice, patří garážovým stáním a technické místnosti. Část klidovou, ložnice a pokoje se společnou koupelnou, charakterizuje dřevěný obklad. Kamenný obklad - břidlice, byl zvolen pro společenskou zónu. Pracovna, která může sloužit i jako pokoj pro hosty, a sauna přístupná z exteriéru je omítnutá štukem v barvě bílé. Fasáda hlavního objemu je řešena v také bílé omítce.

Dispoziční řešení
Jedná se o jednopodlažní, nepodsklepený objekt se zakomponovanou garáží.
Vstup do objektu je situován na východ, od přilehlé komunikace. Malým zádveřím s prosklenými dveřmi se vstupuje do chodby, která dělí objekt na klidovou a na denní část. V klidové části jsou řešené dva dětské pokoje, ložnice, šatna a koupelna. Na denní společenskou část s prostornou místností kuchyně a jídelny navazuje obývací pokoj a pracovna. Společenská část má také samostatné WC.  Vedle vstupu do objektu je umístěná garáž pro dvě auta. Na garáž navazuje dílna s technickou místností, která je průchozí do interiéru obytné části domu.
Na západ je objekt otevřen do zahrady částečně krytou terasou s roštem z exotické dřeviny. Terasa s jednotnou dřevěnou plochou je propojena s venkovním atriem objektu. Dominantním prvkem atria je bazén. Z terasy je také přístup do sauny. Přístup do atria je zajištěn ze všech pobytových místností. Přímá návaznost obývacího pokoje na terasu a atrium orientované do zahrady vytváří příjemný relaxační kout.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 10.12.16
Návštěvnost: 43039 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Vila Atrium Iveta Pazitnay 11.12.14 10:53
. emo 11.12.14 16:42
Moje gusto Mirek 16.12.14 15:34
rozpaky Pavel Hlavizna 25.08.15 09:39
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.