Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům u Ostravy

Autor: WMA architects | Adam Weczerek, Martin Materna
Adresa: Česká republika
Projekt: 2010-11 Realizace: 2012-14
Užitná plocha: 249 m² Zastavěná plocha: 196 m²
Plocha pozemku: 1699 m² Obestavěný prostor: 1195 m³

Stavba se nachází v obci poblíž Ostravy. Pozemek je umístěn na západním okraji obce  ve svahu s východní orientací. Zástavba je zde nová, většinou ještě ve výstavbě. Jedná se o nové stavební parcely v hranici zastavitelnosti obce.
Z pozemku se otevírají výhledy na okolní kopce, na jihovýchodě vrcholky Beskyd. Na západní straně sousedí pozemek s lesíkem.
Pozemek je tvořen dvěmi parcelami obdélníkového tvaru, je svažitý směrem k východu s převýšením téměř šest metrů. Západní parcela nemůže být dle územního plánu zastavěna. Přístup je z jihu z obslužné jednosměrné komunikace.
Investor vyžadoval dům, který by mohl mít  kromě standartní dispozice taky využití pozemku na východní i západní straně(sportovní využití) a dále požadoval, aby nebylo použito dřevěných prvků či obkladů v extreriéru.
Dům je situován v centrální části pozemku z důvodu omezené zastavitelnosti. Osazení domu bylo navrženo s ohledem na přístup, na využití východní a západní části pozemku na zahradu a rovinné hřiště a také na odstupy od budoucí zástavby. Dům se otevírá k východu, k zahradě.
Dům je dvoupodlažní, centrálně orientován, částečně krytý terénem, tak že vznikají dvě terasovité zahrady- západní má charakter hřiště - rovinatá plocha s trávníkem, - východní je více relaxační, s bazénem a okrasnými stromky. Tvarově je dům členěn do dvou kubických hmot, které jsou na sobě položeny a vzájemně posunuty. Spodní působí ze strany vstupu robustně pevně,  směrem do zahrady se ale hmota otevírá. Provozně se jedná o technickou a společenskou část.
Horní hmota je bílá, lehce nasazena na spodní. V podstatě leží na terénu. Z východní strany je hmota proříznuta průběžným balkónem- lodžií, která exteriérově propojuje všechny ložnice. je částečně krytá před povětrnostními vlivy a přímými pohledy z okolí, hliníkovými lamelami. Ze západní strany přímo navazuje na terén. Z této strany je hmota proříznutá pouze několika francouzkými okny, kterými odpolední slunce prosluní přízemní halu. Je zde umístěná klidová část domu.

Svislé nosné konstrukce přízemí jsou sendvičové, z keramických tepelně izolačních tvárnic tl. 240 mm, tepelnou izolací a předstěnou z černých lícových cihel. Vnitřní nosné zdi tl. 300 mm. Stropy jsou monolitické železobetonové tl. 200 mm. Horní patro je z keramických tepelně izolačních tvárnic tl. 450 mm. Objekt je v místech možných tepelných mostů (základová deska, stropy) zateplen izolací (EPS, XPS) a na střeše je počítáno s izolací tloušťky cca 120 mm z PIR panelů. Střecha bude plochá jednoplášťová. Vytápění objektu je plynovým kondenzačním kotlem a podlahovým topením. Okna jsou hiníková s izolačním trojsklem. Balkon je částečně opláštěn hliníkovými lamelami. Fasáda přízemí je z černých lícových cihel, horní hmota je z bílé hladké omítky, doplněná tmavě šedou omítkou v místech zapuštění fasády. opěrné stěny a část oplocení je z pohledového betonu. Venkovní dlažby jsou z betonu a kamene.Stavba
Nábytek
VALUŠEK INTERIÉR
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 12.11.14
Návštěvnost: 37290 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.