Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinná usedlost na Trutnovsku

Autor: ROSA – ARCHITEKT | Michal Rosa
Spoluautor: Martina Rosová
Adresa: Česká republika
Projekt: 2011 Realizace: 2012-14


Tento dům kromě bydlení stavebníka slouží pro setkávání rozvětvené rodiny a přátel ve venkovské krajině na Trutnovsku. Název usedlost vychází z toho, že k rodinnému domu patří ještě další hospodářské stavení pro domácí zvířata, skleník a malý rybník pro chov vodního ptactva napájený potokem, který pozemek dělí na obytnou a hospodářskou část.
Stávající dvoupodlažní rodinný dům byl rekonstruován a osahuje pokoje pro členy rodiny, kteří zde trvale nebydlí. Tato část však může v budoucnosti sloužit i jako samostatný rodinný dům pro některé z dětí. Dvoupodlažní hmota této části byla ještě prodloužena o garáž techniky.
Novostavba rodinného domu je jednopodlažní nepodsklepený objekt s pultovou střechou. Objekt má obdélníkový půdorys orientovaný souběžně s hřebenem stávající části. Jednoduchý tvar domu je narušen pouze nikou zastřešené terasy a vystupující částí jídelny. Všechny obytné místnosti jsou orientovány k jihu. Stará a nová část jsou propojeny novostavbou garáže pro dva osobní automobily.
Protože stavebník se stěhuje z města na venkov, aby byl co nejvíce venku, je těžištěm domu velká zastřešená a ze tří stran chráněná terasa. Je umístěna tak, aby byl dům již od vstupu "průhledný" až na terasu. Kuchyně a jídelna jsou řešeny velkoryse, jako společenská místnost, kam se musí vejít domácí i hosté. Ostrovní kuchyně je navržena tak, aby v ní mohlo pracovat několik kuchařek, jídelna pojme až dvacet stolovníků. Oproti tomu obývací pokoj majitelů domu je poměrně komorní a je zamýšlen jako privátní místnost. Soukromá část domu pak obsahuje dětský pokoj, pracovnu, ložnici, šatnu a dvě koupelny.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 05.11.14
Návštěvnost: 43372 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
dopravní betonové zátarasy Šimon Kopic 05.11.14 12:07
kupelna martinpavek 06.11.14 08:13
to martinpavek burke88 06.11.14 11:09
rozvětvená rodina havlickovi 06.11.14 11:17
...betonové zátarasy... Zdeněk Skála 06.11.14 14:28
RE Zdeněk Skála Šimon Kopic 06.11.14 20:46
Lež při pohledu n aobrázek Kryštof Peřestý 13.11.14 10:32
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.