Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Přístaviště a turistické centrum

Autor: Saraiva + Associados | Miguel Saraiva
Adresa: Estrada Nacional 222, Folgosa, Portugalsko | mapa
Web: www.ruipaula.com
Investor: IPTM-Instituto Portuário e dos Transportes Marítimos, Delegação do Douro

Realizace: 2006 Užitná plocha: 400 m²
Zastavěná plocha: 1100 m²

Říční přístaviště a návštěvní centrum Folgosa se nachází v oblasti Régua údolí řeky Douro, patřící mezi místa zanesená ve světovém dědictví UNESCO, všeobecně proslavené svým vínem a nádhernou krajinou.
Projekt spočívá v rekonstrukci a přestavbě nábřeží včetně regulace a krajinných úprav podél řeky; vybudování nábřežních ramp a vytvoření turistického centra.
Místo pro výletníky se skládá ze dvou objektů; jedním je bar/restaurace se zásobováním z břehu, a druhý objekt má za úkol podporovat rekreační funkci. První objekt byl postaven z ocelové konstrukce spočívající na železobetonových pilířích. Budova je přístupná pomocí širokého ochozu vytvářejícího širokou terasu, kde si lze užívat nádherný výhled na řeku Douro.
Stavbu i terasu obíhá zaoblený chodník spojující nábřeží s přístavním molem pro turisty. Tento chodník je součástí dlouhé pěší cesty umožňující těšit se z nádherné krajiny. Na západním konci chodníku se nachází druhá stavby nazvaná kiosek, jehož funkční náplň může být široká: prodej novin a časopisů nebo sloužit jako turistické informační centrum.
Ačkoli jsme použili tradiční místní materiály (dřevo, kámen, atd.), tak jsme se od začátku zaměřili jsme se na moderní architektonické řešení, kde lze jasně spatřovat kontrast mezi neprůhlednou stěnou hlavní fasády a transparencí průhledů směrem k řece Douro. Hlavní ideou bylo vytvořit terasu, která by se chovala jako jeviště vybíhající z břehu nad řeku.
Saraiva + Associados
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 28.10.13
Návštěvnost: 19894 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.