Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Novostavba rodinného domu v Řevnicích

Autor: JRA Jaroušek Rochová architekti | Magdalena Rochová, Radek Jaroušek
Statika: Radek Brandejs
Adresa: Řevnice, Česká republika | mapa
Projekt: 2010-11 Realizace: 2011-13
Užitná plocha: 288 m² Zastavěná plocha: 198 m²
Plocha pozemku: 1153 m²

Pozemek na kterém dům vznikl se nachází ve vilové čtvrti na severním svahu Řevnic nad údolím Berounky. Dům je situován do spodní části pozemku, tak aby co nejvíce využíval jižní část zahrady. Severovýchodní roh domu má návaznost do zeleně zahrad a otevřený výhled do údolí.
Hmota domu je zasazena do terénu tak, aby respektovala svažitý terén pozemku. Jednopatrová stavba s rovnou střechou a podzemním patrem, je zapuštěna do zeleně zahrady. Hmota prvního nadzemního podlaží je předsazena přes  podzemní patro. V přední části směrem do ulice je odlehčena vykonzolováním nad přístupovou část domu. Pomyslný čtvercový půdorys protíná křivka elipsy, která vymezuje jižní fasádu domu a vytváří zapuštěné polouzavřené patio s přetaženou tenkou pergolou. Dům je v částech východní, severní a západní fasády jakoby uzavřen sám do sebe, v jižní části se naopak dům otevírá do zeleně zahrady a využívá intimní terasu.
Dům je propojený v jedné výškové úrovni s terasou a zahradou. Podzemní patro navazuje na příjezdovou a vstupní cestu.
Podzemní patro slouží jako vstup do domu s hlavním schodištěm do obytné části. Dále je zde umístěna garáž, technické zázemí a prádelna. V severovýchodním rohu je situován hostinský pokoj s koupelnou.

Dispozičně je plocha nadzemní patra domu rozdělena na obytnou část a ložnicovou část. Obytná část je složena z hlavního obytného prostoru, jídelny a  kuchyně s výstupy na terasu. Tato obytná část využívá po celé jedné délce transparentní zakřivené jižní fasády, se stálým kontaktem se zahradou a vlastním domem.
Do druhé části domu, která je vymezena severovýchodním rohem s krásným výhledem a částí pokračujícího zakřivení orientovaného do patia, jsou situovány ložnice a chodba se šatnou.
V domě jsou důležité průhledy a jednotlivé výhledy skrz prostory do výseků zeleně, které tvoří jednotlivé obrazy.

Dům je zděný s železobetonovými stropy. Fasády domu jsou omítnuty, je použito různých struktur omítek.  Fasády podzemní a nadzemní části jsou od sebe lehce barevně a strukturově odlišeny. Pevná okna jsou bezrámová, otvíravé segmenty jsou plné dřevěné. Vnitřní dýhované dveře jsou na celou výšku místností.
Projekt
Fotograf
Filip Šlapal
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 10.09.14
Návštěvnost: 40352 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
bývanie janos 11.09.14 09:15
... Daniel John 11.09.14 14:00
Krásné bydlení jasnek 11.09.14 14:12
Okna Daniela Klikarová 12.09.14 07:38
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.