Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům MoyaMoya

Autor: Fumihiko Sano
Adresa: Higashikurume, Tokio, Japonsko
Realizace: 2014 Užitná plocha: 144 m²

Ateliér Phenomenon navrhl na severozápadním předměstí Tokia ve čtvrti Higashikurume rodinný dům s názvem MoyaMoya. Hlavní koníčkem klientky je studium a oprava kimon, z čehož se stal centrální bod domu, kde může nerušeně pracovat a přijímat delegace zahraničních studentů. Objekt stojí na svažující se pozemku o čtvercové základně 9,1 x 9,1 metru. Celkově dům nabízí 145 m² obytné plochy. Soukromé prostory jsou z důvodu lepšího výhledu umístěny v severní části. Hlavní část domu představuje ateliér s výškou stropu přes dvě patra, kde se mohou konat velké společné oslavy. S ohledem do budoucna je ložnice, studovna a další zázemí umístěné v přízemí domu. Další ložnice, obývací pokoj s tatami místností se nachází ve druhém podlaží, odkud je výhled na posvátnou horu Fuji. Bílý interiér doplňuje podlaha, schody a nábytek ze světlého dřeva. Jediným výrazným barevným prvkem je do ruda zbarvená podlaha v kuchyni dodávající pocit tepla domova.
Při vchodu k domu každého nejprve zaujme netradiční plášť z ocelové síťoviny. Tenká poloprůsvitná představená stěna vytváří optický efekt moiré a stírá hranici mezi interiérem. I lehký vítr dokáže síť mírně rozvlnit a přispět tak k rozšíření optických efektů. Během dne je v interiéru stále jiné světelné naladění. Obyvatelka se může rovněž těšit z toho, že díky plášti působí její dům pokaždé trochu jinak. Dům se mění v závislosti na ročním období i aktuálním počasí. Stěna zároveň představuje účinný bezpečnostní prvek a brání v pohledech z ulice do domu.
Autor: Petr Šmídek, 08.08.14
Návštěvnost: 31977 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.