Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vila Drahelčice

Autor: ASGK Design, s.r.o. | Gabriela Kaprálová
Spoluautor: David Kotlán
Adresa: Drahelčice, Česká republika
Investor: Soukromá osoba
Projekt: územní souhlas 2009 Realizace: nerealizováno

Novostavba domu je navržena na jižním svažitém pozemku bývalých višňových sadů s výhledem na krásné údolí přírodního parku povodí Kačáku (CHKO). Jeho osazení se proto odehrává v horní části parcely s orientací na jih. Dvoupatrový dům ve tvaru písmene X tvoří dva kubusy natočené a rozhlížející se do stráně. Konstrukce je navržena z železobetonového monolitu, který umožňuje osazení rozsáhlých prosklených ploch na jižní fasádě.


Do domu se vstupuje horním podlažím, ve kterém je situována společenská část domu - kuchyň, jídelna, obývací pokoj s jižní pobytovou terasou. Na sever k příjezdu je orientovaná dvojgaráž, pracovna a hostinský pokoj. Uprostřed je centrální prosklená hala, kterou protéká světlo z jihu na sever k příjezdové komunikaci.

Do klidové části domu v dolním podlaží se sestupuje z centrální haly k ložnici, 2 pokojům s koupelnami s orientací na jih. Do svahu zapuštěný dům skrývá ve spodním podlaží technické zázemí domu a tělocvičnu.

Dům působí abstraktně díky použitým materiálům. Spodní část exteriéru je navržena z pohledového betonu. Horní část je opláštěna krytinou z předzvětralého tizanzinku ve vertikálním směru spojená falcem. Strohost těchto materiálů kontrastuje nejenom s okolní zelenou přírodou, ale taktéž s provedením interiéru s dřevěným opláštěním stropů, podlah a vestavěnými nábytkovými stěnami.
Zdroj: ASGK Design, s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 16.06.14
Návštěvnost: 27621 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.