Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům v Kunicích

Autor: Skvadra | Milena Kubiszová, Ondřej Volný
Adresa: Kunice u Říčan, Česká republika
Projekt: 2008-10 Realizace: 2010-11
Užitná plocha: 166 m² Zastavěná plocha: 110 m²
Plocha pozemku: 1045 m²

Návrh domu v Kunicích se především odvíjel od požadavku klienta na projekt pasivního domu. To mělo zásadní vliv na hmotovou kompaktnost objektu, řešení dispozic a následnou jednostrannou orientaci hlavních obytných místností na jih. Severní strana domu a jeho dispozice pak funguje jako zázemí domu a servisní zóna. Jedním z požadavků klienta byl celkově nenápadný charakter stavby a sedlová nebo pultová střecha. Ve snaze o maximální využití prostoru a minimalizaci vytápěných prostor, došlo k otočení principu sedlové střechy, což umožnilo využít nejnižší středový prostor pod střechou pro chodbu a vyšší části pro ložnice. Místnosti na fasádě jsou tak prostorově velkorysé, stoprocentně využitelné, s neomezeným výhledem. Stavba je navržena jako zděný stěnový systém z pěnosilikátových tvárnic. Vzhledem k orientaci stavby na jih bylo nutné dořešit systém stínění. To se stalo hlavním prvkem na jinak hladké omítané fasádě. Dřevěné exteriérové  žaluzie jsou vsazené do předsazené konstrukce, obložené stejným dřevem. Při stažení žaluzií se tak fasáda uzavře ve třech kompaktních „boxech“.
skvadra
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 05.08.14
Návštěvnost: 30777 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.