Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům 3+3 na předměstí Sydney

Autor: Matt Elkan Architect | Matt Elkan
Adresa: Mosman, Sydney, Austrálie
Projekt: 2013 Realizace: 2013
Užitná plocha: 140 m² Plocha pozemku: 330 m²

Dům "3+3" je rekonstrukcí a dostavbou původního cihlového víkendového domku na pobřeží, v oblasti, která se dnes stala prosperujícím předměstím Sydney. Stavba je umístěna na snad nejmenší předměstské parcele a má skromné aspirace, jež jsou jaksi v rozporu se vznešeností většiny rozlehlých vil nacházejících se v této lokalitě.
Aby se slunce mohlo dostat do všech částí domu, je rozdělen na tři "pavilony", oddělené třemi zahrádkami (odtud název 3+3). Hlavní obytný / jídelní prostor (pavilon) je orientovaný k severu a oddělený od původního domku. Toto řešení umožnilo, že je stavba pasivně vyhřívána a ochlazována, s téměř nulovou závislostí na aktivních systémech.
Dům je malý – tento fakt je vědomým rozhodnutím majitelů minimalizovat jeho dopad na prostředí. To zároveň znamená, že je ve velké míře závislý na okolních venkovních plochách. Zvolené architektonické řešení – totiž interakce vnitřních prostor se zahradou – jako by popírá malou dispozici a dovoluje domu zůstat (rozlohou) minimálním a současně nabízet pocit velkorysosti.
Projekt představuje reinterpretaci tradiční pobřežní chaty a snaží se podržet si skromný charakter australské pobřežní architektury. Struktura dřevěného obložení i neformálnost truhlářských výrobků přinášejí na mysl kýžené asociace a oproti těžším materiálům napomáhají tomu, aby dům působil odlehčenějším dojmem.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 17.11.14
Návštěvnost: 32413 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.