Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům na pláži

Autor: Matt Elkan Architect | Matt Elkan
Zahradní úpravy: Sprout Studio
Inženýrské práce: SDA
Stavba: Paul Gray / Graybuilt
Adresa: Warriewood Beach, Sydney, Austrálie
Projekt: 2011 Realizace: 1.2013 - 10.2013
Užitná plocha: 250 m²Dům na pobřeží, pevně usazený do jílovitého podloží, zachycuje letmo na východě, v zálivu pláže tříštící se vlny a duny.
Dva vyvážené „pavilony“ vytvářejí kolem samotného domu řadu venkovních „pokojů“ a variací vtahujících do hry světlo a výhledy.
Severní „pavilon“ je posazen vzadu ve svahu a umožňuje situování klíčových venkovních prostor na straně obrácené k oceánu. Jižní pavilon je posunutý dopředu, nabízí výhledy dolů na pláž a tedy až zážitek jisté závratě; zároveň vytváří ochranu pro pokoje na severu.

Co se týče udržitelného rozvoje, dům je schopen vtáhnout množství denního světla i chladivý vánek z moře. Betonové desky podlahy poskytují na všech podlažích fyzickou i termální stabilitu. Všechna okna mají rámy z tvrdého dřeva a izolační dvojskla se zvýšenou tepelnou izolací (plněná argonem). Veškerá dešťová voda ze střechy je znovu na místě využita. Energii zajišťuje 4,5 kW fotovoltaický systém. Hydronické podlahové vytápění, akustické dřevěné stropy a střešní zahrady moderují vnitřní prostředí domu.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 19.08.14
Návštěvnost: 33127 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.