Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům s molem v Unhošti

Autor: di5 architekti inženýři | Martin Votřel, Barbora Kainrathová
Projekt: di5 architekti inženýři | Jitka Becková, Martin Votřel
Adresa: Unhošť, Česká republika | mapa
Projekt: 2009-10 Realizace: 2011

Výjimečná lokalita na břehu rybníka. Výrazný terénní zlom, rozdělující rozlehlý pozemek na dvě výškové úrovně. Zkušený investor s jasným názorem, tíhnoucí spíše k tradičním formám architektury a způsobu bydlení.

Objekt je navržen jako jednoduchá podélná stavba odkazující na tradiční venkovskou architekturu, respektující přání klienta i místní regulativy. Základní hmota domu je protnuta výrazným prvkem terasy, směřující jako pomyslné molo k břehu rybníka. Průnikem terasy a domu je definován tvar obývacího pokoje, který díky proskleným stěnám a shodnému řešení podlahy působí, jako by byl součástí mola směřujícího k rybníku. Zbytek domu je v souladu s požadavky investora spíše uzavřený, s důrazem na maximální soukromí každého z obyvatel i jejich hostů. Podélný charakter domu poskytuje rovnocenný výhled všem obytným místnostem a umožnuje optimální dispoziční zónování a flexibilní členění objektu v budoucnosti.
Návrh pracuje s jedinečným výhledem v kontextu požadavků na intimitu jednotlivých částí objektu a pozemku. Dům je umístěn v horní části pozemku, která sama o sobě funguje jako vyhlídková terasa. Spodní polovina pozemku je naopak soukromou zahradou, chráněnou proti pohledům terénním zlomem a středně vysokou zelení navrženou podél veřejně přístupného břehu rybníka. Terasa protínající dům zasahuje až nad nižší část pozemku, čímž brání přímému výhledu na tuto intimnější část zahrady a zároveň při pohledu z interiéru vytváří iluzi, že molo vybíhá až nad vodní hladinu. Dřevěné rámy nad molem dále vymezují výhled z interiéru, v budoucnu pak umožní instalaci stínících prvků či integraci popínavé zeleně.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 10.06.14
Návštěvnost: 35590 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.