Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům v Letech u Dobřichovic

Autor: Ateliér Sféra | Martin Rezek
Adresa: Lety u Dobřichovic, Česká republika
Projekt: 2010 Realizace: 2010-12

Parcela pro novostavbu rodinného domu se nachází v intravilánu středočeské obce Lety u Dobřichovic. Její terén klesá jihovýchodním směrem a nabízí tak výhledy do údolí Berounky a na sousední lesík. To jsou hlavní aspekty formující uspořádání domu. Vstupní podlaží je rozděleno na dvě výškové úrovně v souladu s klesajícím terénem, tak aby dům nabízel přímý kontakt se zahradou bez výrazných výškových rozdílů. Na nižší úroveň je pak nasazeno druhé patro. V místech překryvu obou pater je těžiště obytného prostoru s převýšeným stropem a horním nasvětlením. Tato jednoduchá dispozice nabízí velkorysý spojitý prostor při zachování soukromí jednotlivých místností. Směrem do ulice je dům uzavřen nízkou hmotou pro parkování dvou vozů až na hranici pozemku. Šikmá atika volně vyrovnává výškové rozdíly mezi patry a zároveň dává domu dynamickou podobu.
Svislé konstrukce jsou zděné, sendvičové s minerální tepelnou izolací. Fasáda je z většiny tvořena provětrávaným obkladem z modřínových prken. Vodorovné konstrukce jsou železobetonové monolitické. Nižší z plochých střech je pohledová a tak je osázena extenzivní zelení.
Projekt
Fotograf
Robert Žákovič
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 05.06.14
Návštěvnost: 35254 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.