Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Aktivní rodinný dům ve Svinošicích

Autor: Ateliér ELAM | Mojmír Hudec
Adresa: Svinošice, Česká republika | mapa
Realizace: 2011 Užitná plocha: 131 m²
Zastavěná plocha: 257 m² Plocha pozemku: 2100 m²

Rodinný dům je řešen jako přízemní ekologická dřevostavba s pultovou střechou. Dispozičně obsahuje obývací pokoj s kuchyňským koutem, ložnice a dva pokoje. V zázemí je šatna, koupelna, samostatné WC, technická místnost. K domu je přisazen přístřešek pro dvě auta s malou kolnou.
Střecha je v severní části zalomená pro umístění fotovoltaických panelů. Po osazení těchto panelů se dům stane energeticky plusový. Podél jižní fasády je průběžná terasa, která se rozšiřuje ve východní části u obývacího pokoje s kuchyní a slouží pro venkovní sezení s výhledem do krajiny.

Stavební řešení objektu

Nosná konstrukce stěn a podlahy je z úsporných I nosníků, střecha je z příhradových vazníků. Stavba je založena na pásových základech s umístěním stavby na otevřeném odvětraném prostoru. Ve stěnách a podlaze je použito přírodních dřevovláknité izolace a ve střeše je izolace z foukané celulózy. Všechny konstrukce jsou difúzně otevřené. Vzduchotěsnost je řešena pomocí desek OSB. Fasáda je obložena přírodním modřínem Jsou použita okna určené pro pasivní domy s trojskly a s izolovanými rámy.

Vytápění a větrání
Je použito malé tepelné čerpadlo vzduch–vzduch. Jako doplňkové vytápění je použit krb na biolíh a infrapanely. Stavba je připravena na instalaci fotovoltaických panelů na šikmé části střechy.

Použité pasivní prvky
Jsou použita okna určené pro pasivní domy s trojskly a s izolovanými rámy. Jižní fasáda je stíněná přesahem střechy před letním přehříváním.
Projekt
Fotograf
Robert Žákovič
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 04.06.14
Návštěvnost: 37900 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
... ondrejcisler 04.06.14 10:19
...2 PASIV / AKTIV granko 05.06.14 14:53
Zatěžujííc Tomáš Pavlas 05.06.14 16:08
co je zatěžující? Šimon Kopic 05.06.14 18:13
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.