Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
RD "KASA"

Autor: Igor Bergmann
Stavební část: Ing. Pavel Srba
Adresa: Hvozdná, Česká republika | mapa
Investor: manželé Kasálkovi
Projekt: 2005-06 Realizace: 2007-08
Užitná plocha: 190 m² Zastavěná plocha: 119 m²

Při příjezdu do malebné obce Hvozdná u Zlína stojí nenápadný dům. O co střídměji působí zvenku, nahrazuje dům v interiéru.
Na začátku stálo dlouholeté přátelství mezi investorem a architektem. Společně vybudovali krůček po krůčku skromný rodinný dům, plně odpovídajícím dnešním trendům elegantního prostorného bydlení.
Dům stojí na svažitém pozemku a má obdélníkový půdorys. Kompaktnost a minimalistická dispozice byla nejen důsledkem omezeného rozpočtu, ale i jedním z požadavků investora. V regulačních podmínkách obce byla striktně požadována sedlová střecha. Nevýhodou pozemku je severozápadní orientace, která byla dána blízkým sousedstvím dalších domů z opačné strany a orientací pohledů do krajiny.
Částečně do svahu je zapuštěno technické zázemí domu se skladem a dílnou, vedle samostatně stojí garáž. V přízemí se nachází společenské centrum domu - velkorysý obývací pokoj s jídelnou, kuchyní a pracovnou. Z obývacího pokoje se vychází přímo na terasu a zahradu, kterou si investor i s terénními úpravami udělal svépomocí. V 1.NP je klidová zóna domu - ložnice s koupelnou, šatnou a dvojicí dětských pokojů.
Jednoduchému čistému interiéru v kombinaci bílých tónu, dřeva a pohledového betonu, dominují jednotlivé kusy nábytku např. napodobenina slavného křesla od Charlese a Raye Eamesových. Nábytek mladí manželé, kteří mají cit pro design i architekturu, vybírají velmi citlivě a postupně podle svých finančních možností.
Velikost domu i po několika letech užívání vyhovuje mladé rodině s dvěma dětmi.
Projekt
Fotograf
Studio TOAST
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 29.05.14
Návštěvnost: 31728 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Architektura je i venkovní prostor Salve Veritas 07.06.14 09:26
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.