Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vila Bruun

Autor: Häkli architects | Seppo Häkli
Adresa: Puutossalmi, Finsko | mapa
Realizace: 2012 Užitná plocha: 130 m²

foto: Jussi Tiainen
Hlavním cílem při navrhování tohoto celoročně obyvatelného víkendového domu bylo získal co nejvíce denního světla. Celý objekt obíhá pás horních oken kudy v pravidelném cyklu proniká slunce doprostřed interiéru a vytváří z něj součást každodenního života.
Dům se uskupuje kolem atria s výhledem do krajiny Kallavesi. Jádro celého domu představují obývací pokoj a ložnice se zabudovaným krbem, kde lze během zimy jakož i v létě pohodlně udržovat teplo. V případě potřeby jsou využívány také ostatní místnosti. S výjimkou cihelných dlaždic na podlahách je celá zbývající konstrukce domu ze dřeva. Vnitřní i obvodové stěny jsou z borovicového masivu prvotřídní jakosti. Kvalitní jádrové dřevo ze středu kmene poskytuje paletu barevných odstínů. Pevná okna a dveře jsou rovněž provedeny z borovice a bez použití krycích lišt. Venkovní plochy postupem doby zešediví a dřevo opatřené bezbarvým ochranným nátěrem bude časem ztrácet na barevné variaci. Vnitřní dveře a nábytek jsou ošetřeny dřevným olejem. Pro obložní šikmého stopu bylo vybráno osikové dřevo bez suků, které odráží příchozí světlo z horního okenního pásu. Napevno instalovaný nábytek je laminované borovice. Dveře a větrací klapky jsou všechny ruční výroba na zakázku.
Veškerou práci na stavbě odvedl jediný tesař. Díky jeho jedinečným schopnostem disponuje výsledný dům kvalitami truhlářského výrobku. Stavební projekt obsahoval architektův půdorys a řezy. Žádné další papíry nebyly na stavbě zapotřebí – pokud stavitel potřeboval nějaké detaily, tak se podíval přímo do architektovy složky v počítači.
Seppo Häkli
Zdroj: Ondřej Spusta
Vložil: Petr Šmídek, 30.05.14
Návštěvnost: 32365 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Jakoo, faakt 09.10.19 15:22
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.