Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vestibul stanice metra Kolbenova

Autor: d u m architekti s.r.o.
Adresa: trasa metra B, Vysočany, Praha, Česká republika
Realizace: 2000-01

Nadzemní vestibul stanice metra Kolbenova v Praze byl navržen do stávající masivní železobetonové konstrukce, která byla postavena před pěti lety a měla sloužit jako podnož osmipodlažního objektu.
V návrhu vestibulu zůstala masivní železobetonová konstrukce obnažena a oblečena pouze do lehké předsazené fasády. Do nosné konstrukce skeletu byla vestavěna potřebná dispozice dopravního provozu z lehkých montovaných konstrukcí.
Vnější plášť je "porézní" vůči světlu, vzduchu a komunikačním vstupům všude tam, kde je to provozně a funkčně žádoucí. To umožňuje škála materiálů fasády, pevné i otvíravé desky eternitu, pevné i otvíravé tabule skla, kovová síť.
Veřejný prostor pro cestující - vestibul - je vymezen vůči provoznímu zázemí zrcadlivou vnitřní stěnou, která reflektuje provoz a ruch ulice až do interiéru stavby. Pracuje s odrazem pohybu lidí, aut, tramvají a vytváří obraz nový, stále se měnící. Prostor vestibulu je součástí ulice. V jeho rámci jsou pak integrovány i obchody a provozovny služeb.
Autor: Jan Kratochvíl, 15.08.05
Návštěvnost: 55822 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.