Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům Meandr

Autor: HS99 | Dariusz Herman, Piotr Śmierzewski
Adresa: Jeziorna, Lubiatowo, Košalín, Polsko | mapa
Realizace: 2005-06

Jednoduchá hmota domu s červenou fasádou nejvíce připomíná cihlu položenou na trávník. Právě tvarem a barevností prastarého stavebního materiálu se architekti inspirovali u této nevelké stavby. Dům postavil a se svoji rodinou obývá jeden z partnerů architektonického studia HS99.
Název meandr dostal dům kvůli dvojici nik které se "zakusují" do protilehlých fasád domu. První nika vytváří prostor a závětří před vstupními dveřmi a druhá je terasou, kde obyvatelé ještě o něco více užijí ochranu před větrem. Dům nabízí všechny potřebné prostory pro bydlení čtyřčlenné rodiny. Poměrně malou plochu domu opticky zvětšují průhledy přes velké prosklené stěny do zahrady a skrze niky i na další části domu. Půdorys domu se projevil i ve ztvárnění zahrady, kde živý plot z keřů sousedícím s domem kopíruje jeho půdorysný tvar včetně nik.
Cihlový obklad domu byl v době návrhu zvolen záměrně s ohledem na kontext okolních neomítaných staveb v malé obci. Dnes už jsou stavby s fasádou s režných cihel v této oblasti spíše výjimkou, protože jich většina byla zateplena a omítnuta.
Vladimír Balda
Zdroj: Vladimír Balda
Vložil: Petr Šmídek, 23.05.14
Návštěvnost: 29116 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.