Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům 2210

Autor: ASMM | Alexandr Skalický
Adresa: Polánky nad Dědinou, Třebechovice pod Orebem, Česká republika | mapa
Realizace: 2009-13

Dům v Polánkách stojí na okraji malé obce. Původní představa architekta byla, že dům bude muset respektovat více charakter venkovského osídlení v obci. V průběhu práce na projektu se ukázalo, že pro zástavbu v území nejsou stanovena žádná kriteria a že stavebníkovi záleží kromě moderního pojetí stavby především na nízkoenergetickém provedení stavby.  Pozemek stavby leží na okraji zástavby obce a zahrada je otočená do okolních polí na jižní a na západní straně. Budova není tedy přímo konfrontována s okolními původními staveními. Návrh domu využil možností pozemku. Obytné místnosti a okenními otvory jsou jižní straně otočená do zahrady. Na severní straně nemá dům prakticky žádná okna, pouze větší prosklenou plochu do předsíně u vstupu do domu. Koncepce domu je založena na principu střídání charakteru vnějších a vnitřních prostor domu a odlišnému výrazu stavby s ohledem na okolí a světové strany. Venkovní vstupní plochy vymezené dlažbou se střídají s menšími komunikačními prostorami domu, na tyto prostory zase navazují větší obytné místnosti a východy do zahrady nebo na střešní terasu. Vstup do domu s prosklenou stěnou a garáž jsou na severní straně. Z předsíně je možné projít úzkým průchodem do obytné místnosti se zakomponovanou kuchyní. Velká okna v obytné místnosti s vyhlídkou na sousední pole propojují dům se zahradou. Při severní straně je jednoramenné schodiště do druhého podlaží s ložnicemi. Schodiště je záměrně obrácené zpět proti vstupu do obývacího pokoje, aby bylo v místnosti méně nápadné a nepoutalo pozornost. Za úzkým koridorem schodiště do patra následuje malá hala se vstupy do jednotlivých pokojů. Skrze ložnici je možné vyjít na střešní terasu s vyhlídkou na celé údolí.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 16.05.14
Návštěvnost: 37049 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
krásný dům, ale do Polánek? Hynek 20.05.14 09:11
...vyvážené, pěkné ok1dbm 22.05.14 06:45
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.