Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům S

Autor: HPSA
Autoři: Dietmar Hammerschmid, Andreas Pachl, Franz Seebacher
Adresa: Mühlbachweg, Vorderweißenbach, Rakousko | mapa
Realizace: 2013 Užitná plocha: 130 m²

Příhraniční hornorakouská vesnice Vorderweißenbach je zasazená do nádherné šumavské přírody pouhých pět kilometrů lipenské nádrže. Běžná satelitní výstavba přímo pod lesem na východním okraji vesnice nese poetický název „U mlýnského potoka“. Katalogové domy se však dokáží vypořádat jen s rovinatým pozemkem. Ke všemu nadstandardnímu by musel být povolán architekt, proto u příjezdové cesty v příkrém západním svahu zůstaly ladem tři pozemky. Jedno z nich se zhostila trojice architektů Hammerschmid, Pachl a Seebacher ze Štýrského Hradce.
Klientovým přáním byl dům s dalekým výhledem, který by se netísnil mezi ostatní zástavbou, čímž vznikl objekt vznášející se vysoko na tenkých ocelových sloupech. Půdorysný tvar do písmene U obklopuje venkovní terasu se schodištěm na zahradu pod domem. Na jedné straně umí dům jako triedr hledět daleko do údolí, ale na druhou stranu terasa obestavěná ze tří stran vytváří komorní venkovní klima. Z finančních důvodů bylo upuštěno od nákladných zemních prací a budování složitých základových konstrukcí. Od okolních staveb tomuto domu kromě sklepa schází také půda. Sezonní věci si tak obyvatelé musí ukládat do dvojice boxů před chráněným vstupem, kde je rovněž místo pro parkování dvojice automobilů. Rozehrané ocelové sloupky vytváří podporu pro lehkou dřevěnou nástavbu rodinného domu, který je navíc ztužen betonovým jádrem, kde je umístěno technické zázemí a sklad. Smrková prkna na fasádě pocházejí z místní pily. Prkna jsou natřená černou matnou barvou, aby zdůraznila povrchovou strukturu dřeva a dodala na sametově hebkém dojmu.
Autor: Petr Šmídek, 12.05.14
Návštěvnost: 33496 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Nátěr Vladan 14.05.14 16:57
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.