Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vila nad kapličkou

Autor: Fandament Architects | Pavel Lazarov, Libor Hrda, Václav Kocián, Ondřej Mišák, Petra Kulčárová
Adresa: Česká republika
Realizace: 2013


Okolí objektu lze popsat jako oblast, která svým charakterem nabízí prostor k příjemnému bydlení v dostatečném soukromí; svou odlehlostí od vesnice, dopravní dostupností a krásnými výhledy na okolní krajinu, vesnici a blízký kostelík. Oproti tomu rozsáhlý pozemek v blízkosti železniční tratě se severním svahem byl komplikovaným zadáním. Tyto propozice stály na počátku úvah o vzhledu budoucího domu a determinovaly tak vzhled objektu. Jedná se o jednopodlažní, nepodsklepený objekt, půdorysně řešený ve tvaru L. Do sebe se zakusují dvě hmoty, které se liší jak materiálové, barevně, tak i velikostně. Zastřešení je řešeno dvěma typy. Pultovou střechou nad obývacím pokojem a zelenou střechou, která je navržena nad koupelnami a obytnými pokoji. Vnější řešení vybízí k výškovým přizpůsobením se charakteru pozemku. Z obývacího pokoje se schodovitými terasami zpřístupní spodní část pozemku, na které je umístěn zahradní domek s přírodním biotopem.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 05.05.14
Návštěvnost: 40924 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.