Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům someliéra

Autor: Sándor Dúzs
Architéma | Lajos Kuknyó
Interior Design: Architéma | Lajos Kuknyó, Gabriella Krúzs, Gábor Lipták
Adresa: Maďarsko
Projekt: 2009 Realizace: 2012
Užitná plocha: 460 m² Plocha pozemku: 950 m²

Rezidence se nalézá v suburbii Budapeště. Pozemek nabízí neobyčejný výhled a k severu stoupající svah. Krása bílé vily leží v zajímavém geometrickém tvaru a vysoké kvalitě provedení. Asymetricky členěná fasáda s rozlehlým prosklením a vertikálně posunuté úrovně střech vytváří charakter jak samotné budovy, tak vnitřních prostor.
Architekti se snažili navrhnout budovu s důrazem na funkčnost a se zájmem o architektonické kvalitky. Logika prostor, propojení zón, trvanlivé materiály, stejně tak nábytek a kování vytváří jemné a pohodlné prostředí pro každodenní život čtyřčlenné rodiny.
Velkorysé schodiště podtrhuje vstup, který se otevírá k samostatnému hostovskému apartmá a společenskému prostoru. Velké prosklení propojuje obývací pokoj a jídleny se zahradou i okolním městem. Dělící linie mezi zónami s různými funkcemi je rozostřená a hranice je označena atraktivními architektonickými prvky.  Použité materiály pomohly  sjednotit prostory do jednoho celku. Společenský prostor je rozdělen granitově šedou kuchyní, jejíž zadní stěnu tvoří masivní skříň z amerického ořechu. Kamenem obložený pilíř s krbem dělí obývací pokoj na dvě části. Pilíř přechází do dalšího podlaží a opticky propojuje knihovnu s obývacím pokojem s převýšeným prostorem. Galerie je nejnápadnějším prvkem domu, neboť její prosklená fasáda přináší výjimečné pohledy do okolí.
V prvním patře se nachází místnosti dětí a jejich koupelny a pak také triáda rodičovské ložnice-šatny-koupelny.
V suterénu nalezeneme krom garáže hostinské prostory. Interiér jídelny dotváří tradiční pec na pizzu a místnost zakončuje vinotéka. Její vnitřní klima je chráněno prosklenou stěnou.  Pro dovršení relaxace poslouží sauna.
Čistý interiérový design převládá i při výběru barev: směrem od suterénu jsou tóny postupně světlejší. Tmavší odstíny suterénní podlahy, hrubý dubový povrch, zelenkavé odstíny a zlaté rámování, které podtrhuje individuálně osvětlené výklenky stěn, upomíná klasické viné sklípky. Podlahám přízemí dominuje elegantní šedá, zatímco béžová, křídově bílá a několik teplých tónů převládají v soukromých prostorech prvního patra.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 27.02.14
Návštěvnost: 35679 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.