Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům na Nových Dvorech

Autor: ROSA – ARCHITEKT | Michal Rosa, Martina Rosová
Interiéry: Martina Rosová
Adresa: Nové Dvory, Trutnov, Česká republika
Projekt: 2012-13 Realizace: 2013-15
Užitná plocha: 224 m² Zastavěná plocha: 192 m²
Plocha pozemku: 1124 m²


Stavební pozemek v klidné okrajové části Trutnova - Nových Dvorech okouzlil stavebníky výhledem na panorama Krkonoš. Převážná část pozemku je jen mírně svažitá, ale od přístupové komunikace je oddělený metr a půl vysokou mezí. Dostali jsme zadání na přízemní dům s prostornou garáží a dílnou, která však neměla být s domem propojená. Jediným regulativem, který ovlivnil návrh, byl požadavek sedlové střechy.
Protože jsme chtěli v obytném prostoru zkombinovat severozápadním směrem orientovaný výhled na Krkonoše a prosklení do jižní obytné části zahrady, zvolili jsme kompozici dvou hmot uspořádaných do tvaru písmene L. V podsklepené části se sedlovou střechou orientované ve směru východ - západ je umístěn obytný prostor a technické zázemí. V nepodsklepené části s plochou střechou je navržena vstupní hala, a ložnicová část.
Napojení obou částí je z obou stran odlehčeno fasádou ustoupenou za linii střechy. Ve východní fasádě je tak vytvořen krytý vstup do domu, v západní fasádě je pak proti větru chráněná nika zastřešené terasy. Bílé fasády domu jsou doplněny dřevěným obkladem meziokenních pilířů a soklem z šedé břidlice.
Do domu se vstupuje po venkovním schodišti. V krytém závětří je navržena dřevem vyložená nika s lavičkou. Na zádveří s úložným prostorem navazuje vstupní hala s průhledem do zahrady. Hala propojuje obytnou část domu s částí ložnicovou.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 16.08.17
Návštěvnost: 46114 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
krov Eva 16.08.17 11:08
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.