Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům Mšeno

Autor: Stempel & Tesar architekti | Ján Stempel, Jan Jakub Tesař
Adresa: Mšeno nad Nisou, Jablonec nad Nisou, Česká republika | mapa
Realizace: 2011 - 2013 Zastavěná plocha: 178 m²
Plocha pozemku: 818 m² Obestavěný prostor: 735 m³

Krásný výhled, přitom nedaleko centra města v klidné residenční čtvrti; na první pohled ideální pozemek, a přesto prázdný. I přes nízkou cenu odrazoval případné zájemce prudký spád pozemku, který neumožňoval stavbu běžného domu.
Tento pozemek si vyhlédl člověk, který má rád výzvy, a vložil do nás veškerou důvěru. Ani přes naše utvrzení nečekal, že nakonec bude mít dům bez kompromisů, a přesto pozemek koupil. Klient, majitel stavební firmy, byl sám sobě stavitelem. Naši práci poznal při jedné z našich společných realizací, a tak se z typického trojúhelníku klient-stavitel-architekt stal úžasný dialog klient-architekt.
Jednoduchý objem stavby je vynesen přes dvoje čtyřnoží na ocelovém roštu do volného prostoru. Se svahem je rošt propojený v místě vstupu. Tyto tři pevné body udrží dřevostavbu o komfortní dispozici pro typickou rodinu.
Na první pohled efektní řešení skrývá spoustu efektivních výhod. Dům se nachází v Jizerských horách, kde by sníh (zejména jeho tání) při zapuštění domu do svahu přinášel neustálé komplikace. Poměrně jednoduché zakládání a úspora hydroizolací ušetřily spoustu financí na zbytek stavby.
I přání jednopodlažního domu, kterého se klient při koupi pozemku vnitřně vzdal, bylo splněno. Na jedné úrovni je dispozice s obývacím pokojem, jídelnou a kuchyní, třemi ložnicemi, pracovnou, technickým zázemím, koupelnou se saunou a samostatným WC. To vše bezbariérově přístupné z cesty u domu.
Přetažení střechy chrání velké prosklené plochy v létě před přehřátím, a přitom v zimě pustí do domu spoustu slunce. Z každé ložnice je výstup na terasu s výhledem do zahrady, na město a úpatí hor. Koruny stromů a terasa dokonale vynahradily přímý vstup na zahradu, která v našem případě připomíná černou sjezdovku. Chcete-li si však dům prohlédnout z těch nejatraktivnější pohledů, musíte tuto sjezdovku seběhnout kolem domu po vlastních nohou nebo sjet na lyžích.

Užitná plocha:  113 m²  +  (41 m² terasa)
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 13.12.13
Návštěvnost: 54587 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
špica belzebud 13.12.13 10:38
Inspirace architekt 17.12.13 10:48
.... k dispozičnímu řešení ... S. Kuchovský 17.12.13 16:29
ad inspirace Jan Tesař 18.12.13 16:33
k dispozičnímu řešení D. H. 03.04.14 22:51
Dřevěná fasáda Dřevař 08.04.14 12:37
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.