Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům Fjällhus

Autor: pS Arkitektur
Adresa: Härjedalen, Švédsko
Náklady: 200 000 Euro Realizace: 2005
Užitná plocha: 85 m²

foto: Patric Johansson
Horská chata ve švédské oblasti Härjedalen přebírá tradiční tvar okolních stodol. Rodinný dům si dnes lze objednat jako prefabrikovanou stavbu. Objekt z roku 2005 původně navrhl architekt Peter Sahlin pro svoji rodinu k trávení dovolených v oblasti vřesovišť Härjedalen. Od té doby v okolí vzniklo pět dalších podobných domů. Typickými klienty jsou obyvatelé měst s náročným povoláním, kteří si přejí jednoduchý a kompaktní, ale přesto pro svoje moderní rekreační sídlo vyžadují komfort.
Strohý tmavý vnější plášť si vypůjčuje jednoduchost tradičních stodol, které se běžně vyskytují v oblasti Härjedalen. Interiér je naopak bílý a moderní. Teplo vnitřním prostorům dodává překližkový obklad stěn a stropů. Jednu stranu domku dotváří velké panoramatické okno s výhledem na zasněženou zimní krajinu nebo v letních měsících na bujnou vegetaci. Prázdninový dům přitom nabízí celkový komfort včetně plně vybavené kuchyně, koupelny, sauny, dvou ložnic a horní patro, kde se nachází třetí ložnice. Při volbě vhodných materiálů a použití stavebních postupů byly zvažovány všechny ekologické, ale také racionální okolnosti – dům je energeticky velmi úsporný a je postaven trvale udržitelnými metodami za pomocí přírodních materiálů. Hlavní nosnou konstrukci domu představuje dřevěné rámy s prefabrikovanými stěnovými a střešními prvky. Dům se dodává ve dvou velikostech (85m² a 100m²), přičemž menší varianta přijde ve Švédsku přibližně na 200.000 euro včetně veškerého vnitřního vybavení.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 11.12.13
Návštěvnost: 32689 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Klasika, která potěší Lumír Gazda 12.12.13 09:43
paráda park 12.12.13 11:32
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.