Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Yaku Restaurant
Japonské BBQ

Autor: minio | Kryštof Blažek
Adresa: Petrské náměstí 1664/5, Nové Město, Praha, Česká republika | mapa
Realizace: 2013

Architekt Kryštof Blažek (studio minio) navrhl interiér japonské barbeque restaurace v centru Prahy. Z Petrského náměstí je skrze velké prosklené výlohy zřetelný deset metrů dlouhý bar a nad ním se vznášející lesklá vzduchotechnika.
Prostor tvoří dvě místnosti se třemi typy sezení: několik nižších stolů pro dvojice ve výkladcích, souvislá řada vyšších židlí přiražených k baru a podélné sezení na lavicích v zadním salónku, který je pohledu z náměstí zcela skryt.
Aby se hosté cítili komfortně, je zde k dispozici odvětrávaná šatní skříň, do které je možné uzamknout odložené šaty, a zamezit tak jejich případnému načichnutí vůní grilovaného masa, které si každý návštěvník po předchozí instruktáži připravuje na malém přenosném grilu na dřevěné uhlí zcela sám. Rozžhavené uhlí se uchovává v tepelně izolovaném a nehořlavém vozíku na ocelových kolečkách, který po vlastních kolejnicích zajíždí do krbu na chodbě mezi barem a salónkem.
Oheň, barevnost plamenů a hořících uhlíků byl ostatně skrytým motivem při návrhování interiéru; prostor sjednocuje jednoduchá betonová podlaha a tmavá barva stropu a stěn, mobiliář je ze dřeva a kovu, toalety mají na stěnách černou mozaiku a jejich strop září zlatou barvou.
Spojení šedé výmalby, tmavého dřeva, potlačeného světla a doplňkové signální oranžové barvy vytváří klidnou a přívětivou atmosféru. Tvarově jednoduché kovové polstrované židle, dřevěné stoly, lavice, ze stropu zavěšené stmívatelné žárovky a minimální množství dekoru ojedinělou náladu z japonského podniku významně podporuje.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 02.01.14
Návštěvnost: 38229 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.