Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům v Radotíně

Autor: ORESTA spol.s r.o. | Vít Čermák, Dalena Čermáková
Adresa: Radotín, Praha, Česká republika
Realizace: 2012

Rodinný dům je situován na plošině nad Radotínem s výhledem přes údolí Vltavy a Berounky. Územní plán pro danou lokalitu ukládal regulativy v podobě mírného sklonu střechy a velikosti podlažních ploch. Koncept domu vychází z mírné svažitosti pozemku směrem k jihu a přístupem od severu.
Objekt je opticky rozdělen na tři části. Prostřední část, kde je umístěno schodiště a hala, je zastřešena plochou střechou krajové části jsou zastřešeny pultovými střechami skloněnými proti sobě. Dispoziční řešení jsme navrhli s ohledem na orientaci, propojení se zahradou a výhledy. V přízemí je navržen obytný prostor s halou, kuchyní a pracovnou které jsou orientovány směrem k jihu. Na sever ve vstupní části jsou obráceny technické místnosti a vstup do domu, které jsou posazeny o dva schody výš. V podkroví jsou tři pokoje, koupelna a šatna.
Jelikož investor je profesně sklenář, hodně prvků bylo řešeno ze skla a detaily byly navrženy v kooperaci s firmou ACERA sklenářství. Vrcholem pohodové spolupráce byl nápad investora zbudovat vinný sklep v jídelně přístupný přes otvíravou prosklenou podlahu po proskleném schodišti.
Konstrukční řešení domu je zděný systém s keramických bloků se železobetonovými stropy a železnými nosníky nesoucí střešní plášť. Na většině fasád je použitý kontaktní zateplovací systém s omítkou. Středová část je obložena ušlechtilým cedrovým dřevem a slunolam v jižní fasádě  a hmota garáže je opláštěna titanzinkovým předzvětralým plechem. Na horní terase jsou použity terasová prkna z tropického dřeva v kombinaci s oblázky.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 09.11.13
Návštěvnost: 43938 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Sklípek JJ 14.11.13 10:26
ach jo Eva Müllerová 15.11.13 10:16
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.