Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům v Hloubětíně

Autor: ORESTA spol.s r.o. | Vít Čermák, Dalena Čermáková
Adresa: Hloubětín, Praha, Česká republika
Realizace: 2011


Stávající objekt byl pro mladou rodinu dispozičně i esteticky nevyhovující. V návrhu jsme chtěli oproti původnímu řešení docílit otevřeného prosvětleného prostoru propojeného s malou, ale útulnou zahradou. Nevyužívanou garáž jsme prostorově přičlenili k obytné části a vytvořili jeden velký opticky propojený prostor. Na fasádě směrem do zahrady jsme probourali dva otvory a propojili obývací pokoj se zimní zahradou, která vznikla prosklenou přístavbou.
Na druhé straně objektu směrem do ulice jsme umístili přístavbu se schodištěm do prvního patra, kde se nachází ložnice a velký dětský pokoj, který se v budoucnu může rozdělit na dva pokoje. Směrem do ulice je umístěna společná koupelna.
Exteriérové pojetí se zdobnými prvky jsme velmi zjednodušili a vytvořili jsme jednoduchou kubickou hmotu s přístavbou schodiště na straně jedné a prosklenou zimní zahradou na straně druhé. Materiálové řešení vychází z jednotlivých hmot. Světlá omítka je využita na hlavním kvádru a přístavby jsou řešeny v kombinaci sklo a dřevo.
Konstrukční řešení vycházelo ze stávajícího objektu. Plynosilikátové tvárnice byly značně popraskané svislými prasklinami, což se zjistilo teprve v průběhu stavby. Z toho důvodu byly velké otvory směrem do zahrady mírně zúženy a podepřeny nosnou rámovou konstrukcí. V podkroví byly nejnižší části krovu zvýšeny, tak aby ve všech pokojích byla dostatečná světlá výška. Sedlová střecha získala tím pádem minimální sklon a byla schována za atiku. Celý objekt byl nově zateplen.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 08.12.13
Návštěvnost: 41266 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
JB 16.12.13 10:51
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.