Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům Na Prokopu

Autor: Petr Keil
Tým: Adam Keil, Lucie Freyová, Pavel Hrubý, Michal Kasík
Adresa: Na Prokopu, Litomyšl, Česká republika | mapa
Realizace: 2010-11

Charakteristika místa
Mírně svažitý pozemek kat.č.231/32, na samém konci zástavby, je orientován k severozápadu. Oplocení tvoří betonové prefabrikáty kombinované z pozinkovaných plotových dílů. Parcela je po obvodě osázena kombinovanou zelení. Přístup do rodinného domu je z obslužné ulice, která prodlužuje stávající ulici J. Matičky. Na městskou infrastrukturu je objekt napojen samostatnými přípojkami, které jsou v prodloužené ulici J. Matičky. Na severu protíná parcelu vysokotlaký plynovod, který svým ochranným pásmem ovlivnil polohu RD na parcele. V  1.NP je umístěna: garáž se třemi stáními a skladem zahradní techniky, vstupní hala se zádveřím, WC hostů, prádelna, dvě technické místnosti se zdrojem tepla a VZT, saunou, vinárnou, spižírnou, kuchyní, jídelnou, pracovnou, obývacím pokojem, ložnicí hostů s koupelnou, šatnou s botníkem. Obývací pokoj od jídelny odděluje nerezové schodiště se skleněnými stupni po kterém se dostaneme do haly ve 2.NP. Tady  jsou umístěny dvě ložnice dětí se společnou koupelnou a šatnou, ložnicí rodičů s koupelnou a šatnou, malá ložnice s palandou a hala (herna dětí a fitness rodičů). Ve 3.NP je umístěn výstup na zelenou pobytovou střechu, který je propojen z přízemí přes halu ve 2.NP. ocelovým točitým schodištěm s prosklenou spojovací lávkou.
Podlahy v obytných místnostech a halách je z běleného dubu. Veškerý nábytek mimo křesel a židlí byl námi navržen a vyroben běleného dubu.

Stavebně konstrukční řešení
Jedná se o dvoupodlažní objekt s půdorysnými rozměry cca 42 x 13 m včetně garáží. Nosnou konstrukci tvoří železobetonový skelet, litý do papírového bednění, kombinovaný s nosným zdivem. Objekt je nepodsklepen a je částečně přisypán zeminou. Plášť tvoří desky CEMBRIT True bílé barvy. V přízemí kolem fasády je na jihu a západě dřevěná pobytová paluba. Před jídelnou směrem k severu je taktéž snídaňová paluba, kam se opírá ranní slunce.

Objekt je vybaven solární elektrárnou s výkonem 5 kW pro vlastní spotřebu s panely umístěnými na střeše a tepelným čerpadlem, které zaručuje 95% potřeby tepla. Případné výkyvy vyrovnává plynový kotel.
Zateplení objektu odpovídá kategorii velmi úsporná, 23,3 kWh/m² A.

Z návaznosti na budoucí okružní komunikaci, a na stávající kanalizaci jsme objekt usadili výškově, tak že je přízemí na ±0 = 373.900 m n.m.
Celková výška stavby v hřebenu pultové střechy je 10,23 m. Stavba svou výškou a svým situováním respektuje výšky okolní zástavby. Svým situačním umístěním respektuje odstupové vzdálenosti od okolních pozemků a rodinných domů, dle vyhlášky 137/1998, s rezervou.
Projekt
Fotograf
Robert Žákovič
Stavba
Střešní krytina
RHEINZINK ČR s.r.o.
Obklad fasády
Cembrit a.s.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 28.10.13
Návštěvnost: 42474 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
...Aha!... šakal 28.10.13 19:44
Re: ...Aha!... vilda 05.11.13 00:19
Re-Aha.. Zdeněk Skála 05.11.13 17:25
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.