Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rekonstrukce bytu Na Valech

Autor: OOOOX s.r.o. | Radka Valová, Pavla Doležalová
Adresa: Na Valech, Hradčany, Praha, Česká republika
Realizace: 2013Rekonstrukce bytu

Jedná se o byt v činžovním domě z roku z 10. – 20. let minulého století. Klient se na nás obrátil již z druhou nemovitostí ještě před koupí. První koupi jsme klientovi z hlediska nevhodnosti vymluvili, druhou nemovitost jsme doporučili s tím, že i přes původní a ne příliš udržovaný stav bytu je v něm obrovský potenciál, který umíme využít.

Dispozice
– největší bolestí původní dispozice bylo klasické uspořádání komory a toalety kolem vstupu na lodžii, který vždy sloužila jako hospodářská. Další perličkou byla koupelna /lázeň navazující dvoukřídlými dveřmi přímo na kuchyni, navíc průchozí do obývacího pokoje.
Hlavním cílem bylo umístění koupelny k fasádě s oknem, což se podařilo díky přesunu kuchyně do obývacího pokoje. Ten jsme zvětšili na úkor vedlejšího pokoje a díky vyšším stropů jsme kuchyni s jídelnou umístili na pódium. Ložnice pak získala k dobru onu hospodářskou lodžii a značně se rozšířila. I po těchto dispozičních přesunech zůstalo místo pro samostatnou toaletu. Dětský pokoj byl pak navíc doplněn o stavebně uzavřené šatny.
Koncept /barevnost /materiály  - Hlavní barevnou linkou je kombinace bílé a antracitové až černé s běleným dřevem. Akcentem je pak materiál na jídelním stole v medové barvě. Vyvýšené pódium s kuchyňskou linkou a jídelním stolem je provedené v tmavé barvě, aby prostor kontrastoval se světlým obývacím pokojem.
Kuchyně – tvarově je uspořádána do „U“ s doplněnou vysokou částí s lednicí a troubou. Volba digestoře padla na výsuvnou z pracovní desky. Díky pódiu pod kuchyní se nám podařilo odvést potrubí do komína za kuchyní. Nábytek je provedené ve stříkané MDF, pracovní deska z umělého kamene. Směrem k jídelně je umístěna vinotéka. Část linky, která tvoří hranu do obývacího pokoje je z druhé strany řešena jako knihovna.
Jídelna – hlavní prvkem jídelny je vykonzolovaný jídelní stůl bez podpor. Ocelová konstrukce stolu je kotvena do stěny a podlahy pod pódiem. Jídelní židle jsou drátěné EAMS s látkovým potahem. Jídelna je od obývacího pokoje oddělena skleněný zábradlím. Dominantní svítidlo nad stolem je od Flosu a stejné jen v bílé barvě je osazeno v obývacím pokoji.
Obývací pokoj – v tomto prostoru jsme využili obloukový arkýř pro osazení vestavné sedačky. Za touto sedačkou je na zakázku vyrobená kovová mřížka pro radiátory, které mají nasávání v soklu sedačky. Obývací pokoj je vybaven dvěma sedačkami, druhá je doplněna čtecí lampičkou. Stolek u sedaček je proveden v kombinaci bílé, šedé a medové. Jednotlivé pruhy lze rozsunout.
Ložnice – získala díky dispozičním úpravám přístup na lodžii a díky tomu i více denního světla. Postel je umístěna do niky pod okno, lampičky jsou osazeny na stěnách. V ložnici je dále umístěn toaletní stolek s policemi ve stejném materiálu jako bělená dubová podlaha.
Koupelna – také koupelna získala díky úpravám přístup denního světla velkým oknem. Koupelna je rozdělena do dvou částí – jedna v bílé stěrce s úložným prostorem a sprchou, druhá pak v antracitové s vanou v nice a umyvadly. Umyvadla jsou osazena na kamennou desku, niku nad nimi pak vyplňuje podsvětlená skříňka.
Doplňky – jsou opět z našeho showroomu LooooX, jedná se především o polštáře, přehozy, prostírání a vázy.
Stavba
Luxusní povrchy
Němec s.r.o.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 23.09.13
Návštěvnost: 57461 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
efektné, ale.. ivan glajch 26.09.13 10:33
I když Lenka Štěpánková 26.09.13 10:58
stolek roman trnka 26.09.13 14:15
variť? jolan 27.09.13 12:58
re:stolek granko 27.09.13 16:57
Tento způsob kuchyně marcela 29.09.13 19:49
uprava stien v kupelni Lorenz 05.10.13 12:34
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.